Ci skoczkowie zaskakują formą. Oto największe objawienia Letniego Grand Prix

Za nami połowa letniego sezonu w skokach narciarskich i już możemy wytypować kilku zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli swoją formą. Wśród nich jest m.in. Piotr Żyła.

Rafał Malinowski

Jewgienij Klimow (1. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP)

Zdecydowanie największe objawienie tegorocznego letniego cyklu. Jewgienij Klimow jako jeden z nielicznych w pierwszej części sezonu potrafił nawiązać rywalizację z Kamilem Stochem i spółką. 11 sierpnia, we francuskim Courchevel, został pierwszym w historii Rosjaninem, który zwyciężył konkurs Letniego GP.

Klimow od czterech konkursów nie schodzi z podium LGP, co pozwoliło mu wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. To oczywiście efekt nieobecności najlepszych polskich skoczków podczas zawodów we Francji i Japonii, ale z drugiej strony optymistyczny znak dla rosyjskich kibiców.

Do tej pory 24-latek z różnym powodzeniem radził sobie w zimowym Pucharze Świata. W styczniu 2017 roku po raz pierwszy w karierze stanął co prawda na podium (w dość loteryjnym konkursie w Innsbruck), ale miniony sezon zakończył na odległym 65. miejscu.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kto jest największym objawieniem tegorocznego LGP w skokach narciarskich?