Ich już nie zobaczymy. Znani zawodnicy pożegnali się ze skokami narciarskimi

Sezon olimpijski dostarczył wielu emocji i wzruszeń zarówno skoczkom, jak i kibicom. Dla niektórych był on ostatnim w karierze. Wśród zawodników, którzy postanowili odstawić narty na bok, znajdują się wielkie nazwiska.

Maria Chenczke
Maria Chenczke

Severin Freund

W Pucharze Świata zadebiutował pod koniec 2007 roku. Na pierwsze podium czekał do 2011 roku. Od tego czasu przez pięć lat prezentował wysoką formę. Regularnie meldował się w czołowej trójce. W zawodach PŚ triumfował 22 razy. W swojej bogatej kolekcji posiada cenne krążki ze wszystkich najważniejszych imprez. Z mistrzostw świata siedmiokrotnie wracał z medalem. Na IO w Soczi razem z drużyną wywalczył złoto. Ponadto jest mistrzem świata w lotach z Harrachova oraz zdobywcą Kryształowej Kuli za sezon 2014/15. Wówczas do ostatniego skoku toczył walkę z Peterem Prevcem.

Ostatnie lata kariery nie układały się po myśli Severina Freunda, który zmagał się z licznymi kontuzjami, wymuszającymi na nim nawet blisko dwuletnie przerwy w startach. Pocieszeniem były sukcesy zdobywane z drużyną. Na MŚ w Oberstdorfie wywalczyli złoto, a kilka tygodni z MŚwL w Vikersund wrócili ze srebrem. Kilka dni po sukcesie skoczek ogłosił, że sezon 2021/22 jest dla niego ostatnim.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się dla mnie jasne, że mój czas jako aktywnego sportowca dobiega końca. Miałem naprawdę dobre lata i udało mi się zdobyć wiele cennych doświadczeń. W ostatnich dwóch latach byłem jednak już pogodzony ze swoją sytuacją i wiem, że mogę zamknąć ten rozdział swojego życia tak, jak to sobie wyobrażałem - mówił cytowany przez niemiecką federacją narciarską. - Skoki narciarskie to moja wielka pasja i dla nich moje serce bije mocniej. Dlatego pozostanę związany z tym sportem do końca życia - dodał.

Czytaj także: Media: klamka zapadła. To on przejmuje polskich skoczków

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
  • Absolutny Ekspert i Znawca Zgłoś komentarz
    Czas żeby Hula, Stoch, Żyła i Kubacki też podjęli męskie decyzje!