Polska ofensywa w Gdynia Open

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

Najlepsi snookerzyści na świecie zawitali do Gdyni, gdzie będą rywalizować w polskiej edycji turnieju PTC. Oprócz gwiazd snookera kibice będą mieli okazję zobaczyć również aż 32 polskich zawodników.

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji turnieju Gdynia Open, Światowa Federacja Snookera po raz kolejny postanowiła powierzyć Polsce organizację turnieju z cyklu PTC. W odróżnieniu od zawodów sprzed roku, w Trójmieście rozegrana zostanie nie tylko faza finałowa, ale również eliminacje. Dzięki temu kibice snookera w Polsce będą mieli okazję zobaczyć w akcji aż 177 zawodników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Wśród największych gwiazd tegorocznego turnieju pojawiają się takie nazwiska jak Mark Selby - finalista turnieju Masters, Judd Trump - finalista German Masters oraz Neil Robertson - aktualny lider światowego rankingu. Spośród najlepszej szesnastki w Gdyni pojawi się również m.in. Stephen Maguire, Barry Hawkins, John HigginsStuart Bingham i Mark Williams. Wielu kibiców z niecierpliwością czeka również na pojawienie się przy stole legendy snookera, sześciokrotnego mistrza świata - Steve'a Davisa.

Na liście startowej brakuje jednak kilku znaczących nazwisk. Do Gdyni nie przyjechali m.in. Alister CarterMark Allen czy triumfator zakończonego przed tygodniem German Masters - Ding Junhui. Największym nieobecnym jest jednak aktualny mistrz świata Ronnie O'Sullivan, który aktualnie występuje tylko w największych turniejach.

Turniej w Gdyni to jednak nie tylko okazja do podziwiania najlepszych zawodników na świecie, ale również możliwość zobaczenia w akcji polskich snookerzystów. W tym roku zgłosiło się ich ponad trzydziestu, m.in. Kacper Filipiak, Adam Stefanów czy znany z komentowania meczów snookera w telewizji Eurosport - Rafał Jewtuch. W turnieju wystąpił również dziesięcioletni Antoni Kowalski, który w przyszłości ma szansę zostać gwiazdą snookera.

W czwartek rozegrane zostały mecze eliminacyjne. Z Polaków do fazy telewizyjnej awansowali Kacper Filipiak, Marcin Nitschke, Wojciech Przylucki, Rafał Jewtuch i Adam Stefanów. Ten ostatni w sobotę zmierzy się liderem światowego rankingu i obrońcą tytułu sprzed roku - Neilem Robertsonem.

Fani snookera w Polsce już po raz trzeci będą mieli okazję oglądać na żywo najlepszych snookerzystów na świecie. Po raz pierwszy turniej PTC w naszym kraju odbył się przed dwoma laty w Warszawie, a od zeszłego roku rozgrywany jest w gdyńskiej hali widowisko - sportowej.

Mecze Polaków: Piątek, 9:30 Martin Gould - Kacper Filipiak Piątek, 9:30 Steve Davis - Wojciech Przylucki (transmisja w Eurosporcie) Piątek, 9:30 Tom Ford - Rafał Jewtuch Piątek, 11:30 Anthony Hamilton - Marcin Nitschke Sobota, 13:00 Neil Robertson - Adam Stefanów (transmisja w Eurosporcie)

Źródło artykułu:
Komentarze (7)
avatar
samowar
26.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To całkiem przyzwoicie zakładając że to cena na cały weekend.  
avatar
samowar
24.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ciekawe po ile były bilety, za rok jeśli obsada dopisze być może bym się wybrał popatrzeć na żywo.  
avatar
Za Ostatni Grosz
7.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dzięki za informacje, bo na Ukrainie cisza, a tutejszy Eurosport nadaje jakiegoś darta... Pozdrawiam i liczę na dalsze komentarze. Choć z naszymi krucho, to chyba należy się cieszyć, że awansow Czytaj całość
avatar
RedEvil
7.02.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Filipiak, Nitschke i Przyłucki zagrali niewiele lepiej od Jewtucha. Na tyle, by nie przegrać do zera - każdy ugrał po jednym frejmie. Także można chyba powiedzieć, że ofensywa szybko przemienił Czytaj całość
avatar
RedEvil
7.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
[quote]"W odróżnieniu od zawodów sprzed roku, w Trójmieście rozegrana zostanie nie tylko faza finałowa, ale również eliminacje.[/quote] Organizatorzy wreszcie poszli po rozum do głowy. Poprzedn Czytaj całość