"Z dumą patrzę". Nitras podziękował Małyszowi

Takich zawodów w Polsce jeszcze nie było. W weekend w Krynicy odbył się Puchar Świata w snowboardzie. Obecny na tych zawodach był minister sportu Sławomir Nitras. Po zakończeniu zwrócił się do Adama Małysza.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Adam Małysz i Sławomir Nitras Twitter / Na zdjęciu: Adam Małysz i Sławomir Nitras
- Mamy nadzieje, że dzięki naszemu doświadczeniu również snowboardowy Pucharu Świata będzie organizowany co roku w Polsce - mówił prezes PZN Adam Małysz, gdy Polska otrzymywała prawo organizacji imprezy.

W dniach 24-25 lutego w Krynicy-Zdroju odbyły się pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w snowboardzie, w konkurencji slalom gigant równoległy.

Zgodnie z przewidywaniami najlepszym Polakiem był Oskar Kwiatkowski. W sobotę dotarł do 1/8 finału i zajął 11. miejsce. Dzień później odpadł w ćwierćfinale i był 8.

Mimo trudnych warunków organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zmagania odbywały się przy wysokiej temperaturze, wynoszącej nawet 10 stopni Celsjusza.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

W Krynicy-Zdroju obecni byli prezes PZN Adam Małysz oraz minister sportu Sławomir Nitras. Na portalu X pojawiło się ich wspólne zdjęcie. Nitras zwrócił się także bezpośrednio do Małysza.

"Organizacja na najwyższym poziomie, z dumą patrzę na Krynicę. Dziękuję panu Adamowi Małyszowi" - napisał minister sportu (zobacz wpis poniżej).

Do końca sezonu w tej konkurencji pozostały już tylko dwie imprezy. Obie odbędą się w Niemczech - 9 marca w Winterbergu oraz tydzień później w Berchtesgaden. W klasyfikacji Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski zajmuje obecnie 17. miejsce. Michał Nowaczyk jest 32.

Czytaj także:
Posłanka zwróciła się do ministra. "Ani kroku wstecz"
Uśmiech na twarzy i zaciśnięta pięść. Kamil Stoch wyrównał najlepszy wynik sezonu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×