Posłanka zwróciła się do ministra. "Ani kroku wstecz"

Adam Bodnar przetrwał głosowanie o wotum nieufności i dalej pozostał ministrem sprawiedliwości. Jagna Marczułajtis-Walczak wystosowała do niego apel.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Jagna Marczułjatis-Walczak i Adam Bodnar PAP / Grzegorz Momot oraz Paweł Supernak / Na zdjęciu: Jagna Marczułjatis-Walczak i Adam Bodnar
W polskim Sejmie w ostatnich tygodniach panuje napięta atmosfera. Donald Tusk i jego rząd są u władzy niewiele ponad dwa miesiące, a już doszło do głosowań o wotum nieufności.

W czwartek głosowano wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Wniosek poparło 191 posłów reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, Konfederację oraz Kukiz'15. Przeciwko było 234 parlamentarzystów z obecnej koalicji rządzącej (więcej TUTAJ).

Wygrane głosowanie spotkało się z pozytywną reakcją obozu rządzącego. Sprawę w mediach skomentowała jedna z posłanek Koalicji Obywatelskiej. Jednocześnie miała do niego apel.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

"Panie Ministrze ⁦Adam Bodnar, ani kroku wstecz na drodze do praworządnej Polski" - napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej oraz była snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

Warto przypomnieć, że z posłów obecnej kadencji wywodzących się ze świata sportu Marczułajtis-Walczak jest najaktywniejsza. Kilkoro posłów przez trzy miesiące nie popisało się ani jednym wystąpieniem czy interpelacją, a jeden z nich nie przyszedł na ponad połowę głosowań (więcej TUTAJ).

Czytaj więcej:
Adamek dostał pytanie o trawkę. Powiedział to wprost

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×