WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jagna Marczułajtis-Walczak musi przeprosić związek. Jest wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że była reprezentantka Polski Jagna Marczułajtis-Walczak i jej mąż Andrzej Walczak muszą przeprosić Polski Związek Snowboardu w likwidacji oraz prezesa Marka Króla.
Karol Borawski
Karol Borawski
PAP / Jacek Bednarczyk

Jagna Marczułajtis-Walczak to czternastokrotna medalistka mistrzostw Polski w snowboardzie. Trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich. W Salt Lake City w 2002 roku otarła się o podium, w slalomie równoległym zajęła czwarte miejsce.

Po zakończeniu kariery sportowej związała się z polityką. W latach 2011-2015 była posłanką na Sejm VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Marczułajtis i jej mąż zostali pozwani przez PZS w likwidacji (w 2014 roku związek został rozwiązany i przeszedł do PZN) o naruszenie dóbr, które miało polegać na rozpowszechnianiu w mediach informacji o próbie sfałszowania wyników mistrzostw Polski w 2011 roku.

O sprawie było głośno w mediach. Zawodniczka w czasie mistrzostw Polski miała usłyszeć od trenera kadry Pawła Dawidka "Stara p... do domu", a jej mąż: "Ćwoku, do domu, dzieci pilnować". Trener zaprzeczył, że taka sytuacja miała miejsce (później w wyniku wyroków sądowych przeprosił pokrzywdzonych). Ponadto snowboardzistka przekonywała również, że Dawidek chciał sfałszować wyniki zawodów, by nie mogła wystartować w finałach. 

ZOBACZ WIDEO Cenna wygrana AS Monaco, asysta Glika. Zobacz skrót meczu Lyon - Monaco [ZDJĘCIA ELEVEN]

Związek oraz prezes Marek Król pozwali Marczułajtis o naruszenie dóbr osobistych i domagali się 250 tys. zł. 

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok w sprawie. Uznano, że była reprezentantka Polski musi opublikować przeprosiny w mediach i zapłacić 20 tys. zł związkowi oraz 15 tys. prezesowi Markowi Królowi.

Według doniesień Radio Zet sąd oddalił zarzuty dotyczące m. in. nepotyzmu, który miał panować w związku czy nieprawidłowym zabezpieczeniu trasy zawodów.

Wyrok nie jest prawomocny.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zet, Gazeta Prawna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • prosty 0
  100/100
  cadi Dokładnie tak.Dodam do tej grupy bawiącej się za publiczne pieniądze Adasia Małysza ,któremu skończyła się dojna krowa Orlenu na prywatne fanaberie rajdu Dakar.Teraz Adaś pretensjonuje do Min.Sportu o finansowanie remontów skoczni.Adaś : zarobiłeś trochę grosza na Red Bullu ,teraz w Play-u ,odkup skocznię w Malince ,wyremontuj i trzep kasiore ,a nie wzorem upadłej anielicy Krysi Jandy odstawionej od było-rządowego rozdawnictwa państwowej kasy dla swoich przydupasów obrażasz się na zwykłą przyzwoitośc....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • cadi 3
  Dokładnie tak.Dodam do tej grupy bawiącej się za publiczne pieniądze Adasia Małysza ,któremu skończyła się dojna krowa Orlenu na prywatne fanaberie rajdu Dakar.Teraz Adaś pretensjonuje do Min.Sportu o finansowanie remontów skoczni.Adaś : zarobiłeś trochę grosza na Red Bullu ,teraz w Play-u ,odkup skocznię w Malince ,wyremontuj i trzep kasiore ,a nie wzorem upadłej anielicy Krysi Jandy odstawionej od było-rządowego rozdawnictwa państwowej kasy dla swoich przydupasów obrażasz się na zwykłą przyzwoitośc....
  siber A kiedy rozprawa o defraudacje pieniędzy z UM miasta Krakowa jak i z Min. Sportu przy organizacji IO Kraków 2022 ?! Igrzysk których zaczęła organizację a społeczeństwo Krakowa wypowiedziało się później ,że nie chce olimpiady ! Niestety grupa ludzi z PO cały rok się bawiła i jeździła za pieniądze podatników
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • siber 1
  A kiedy rozprawa o defraudacje pieniędzy z UM miasta Krakowa jak i z Min. Sportu przy organizacji IO Kraków 2022 ?! Igrzysk których zaczęła organizację a społeczeństwo Krakowa wypowiedziało się później ,że nie chce olimpiady ! Niestety grupa ludzi z PO cały rok się bawiła i jeździła za pieniądze podatników
  [ 3 komentarze w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×