LOTTO Superliga Tenisa Stołowego. Malicki bohaterem premierowej kolejki

Nowo pozyskany przez AZS AWFiS Baltę Szymon Malicki został bohaterem 1. kolejki LOTTO Superligi. Gdańszczanie jako jedyni wygrali na wyjeździe – 3:2 z 3S Polonią Bytom, a Szymon Malicki wygrał swoje gry w singlu i deblu razem z Tomaszem Tomaszukiem.

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Szymon Malicki Materiały prasowe / Szymon Malicki

- Po raz pierwszy, odkąd wprowadzona została gra podwójna do LOTTO Superligi, wygrałem singla i debla w jednym meczu. Cieszę się, że pomogłem drużynie w zdobyciu dwóch punktów na Śląsku. Lepszego debiutu chyba nie miałem w żadnym zespole. W Ostródzie wygrałem pierwsze trzy single, ale to było po jednym w trzech różnych spotkaniach – mówi Szymon Malicki.

W pamięci zawodników i kibiców na długo pozostanie jego pojedynek z Filipem Szymańskim. W 2010 roku w duecie wywalczyli Mistrzostwo Polski w deblu, a teraz grali po przeciwnych stronach siatki. Przy stanie 1:1, w 3. secie Filip Szymański prowadził 10:3 i przegrał 10:12. W 4. secie Szymon Malicki miał kilka meczboli, ale ich nie wykorzystał i uległ debiutującemu w bytomskim klubie Szymańskiemu 16:18. W decydującym secie lepszy był Malicki 11:9.

- Nie pamiętam kiedy wygrałem seta od 3:10. W zeszłym sezonie, ale w drugą stroną miałem z Jirim Vrablikiem 2:1 w setach, 9:4 w czwartym i niestety przegrałem. A co do pojedynku z Filipem to był horror, widać było nerwowość w grze obydwu. Pierwszy mecz po tak długiej, półrocznej przerwie od jakichkolwiek rozgrywek nie był lekki – dodał Szymon Malicki.

Oprócz niego punkt w Bytomiu zdobył Patryk Chojnowski. W singlu grał też Tomasz Tomaszuk, który postawił trudne warunki Robertowi Florasowi i przegrał tylko 2:3 z brązowym medalistą ostatnich IMP. Dwa punkty dla bytomian zdobył Robert Floras.

- Tomek zagrał też niezły mecz, a więc podsumowując dobry start, cenne dwa punkty i dobry prognostyk na kolejne spotkania – powiedział Szymon Malicki. Jego drużyna we wtorek podejmie LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę, która ma również 2 pkt. U siebie bydgoszczanie pokonali 3:2 Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów.

- Cieszę się podwójnie, bowiem ostatnio nie miałem miłych wspomnień, jako zawodnik Olimpii-Unii, z rywalizacji z 3S Polonią w Bytomiu. Rok temu w ogóle nie zagrałem z powodu kłopotów z barkiem. Natomiast dwa lata temu graliśmy bez Samuela Kulczyckiego i Maćka Kubika i wynik był z góry przesadzony. Przegraliśmy wszystkie gry po 0:3. Dlatego liczyłem, że w nowym klubie karta się odwróci – mówił.

31-letni Szymon Malicki był Mistrzem Polski w deblu z Lucjanem Błaszczykiem w 2006 roku, Filipem Szymańskim w 2010 roku i Michałem Dąbrowskim w 2015 roku. Zdobywał też srebrne (z Arturem Grelą) i brązowe medale w tej konkurencji.
W 1. kolejce błysnął też Rosjanin Viacheslaw Burov, który wywalczył 2 pkt w singlu dla bydgoszczan. Przy stanie 2:2 w meczu z Rzeszowem trzeci punkt zdobyli w deblu Artur Grela i Patryk Jendrzejewski.

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad wideo z Adamem Waczyńskim
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×