KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Imponujące zwieńczenie sezonu King of the Court na żywo w Sportklubie!

W dniach 5-8 stycznia w Dausze odbędzie się wielki finał cyklu King of the Court! W imprezie udział wezmą najlepsze siatkarskie duety z turniejów w Utrechcie i Hamburgu, uzupełnione o zawodników ze specjalnymi zaproszeniami. Na żywo w Sportklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
King of the Court Materiały prasowe / King of the Court

Rozwijająca się w zawrotnym tempie siatkówka w formule King of the Court zdobywa nowe rynki i kolejnych fanów. W 2020 roku premierowa impreza w Utrechcie, pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, okazała się ogromnym sukcesem. Zaprocentowało to kolejnymi turniejami w roku 2021, których gospodarzami były znów Utrecht oraz Hamburg. Właśnie najlepsi z tych imprez wystąpią w wielkim finale cyklu w Dausze.

W Katarze przed publicznością zgromadzoną w Aspire Zone wystąpi dziesięć par z obu europejskich imprez oraz po pięć drużyn męskich i kobiecych, które otrzymały specjalne zaproszenia od organizatorów. W sumie rywalizować będą o one o zawrotną w siatkówce plażowej kwotę 325 tysięcy dolarów.

- Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie możemy gościć finały King of Court – mówi Mohammed Mubarak Al-Kuwari, Dyrektor ds. marketingu w Aspire Zone Foundation – Od zawsze szukamy nowych koncepcji, aby przyciągnąć do regionu kolejne sporty, które nie pozostają potem bez wpływu na samych mieszkańców, umacniając w lokalnej społeczności aktywny i zdrowy styl życia.

Aspire Zone w Dausze to sportowe serce regionu, znane z organizacji wielu imprez na najwyższym poziomie. Kompleks zawiera kilka obiektów sportowych, które wykorzystane były podczas organizacji Igrzysk Azjatyckich w 2006 roku, a także będą pełniły kluczową rolę w tegorocznym mundialu. Jego najbardziej charakterystycznymi obiektami są: stadion piłkarski o pojemności 50 000 widzów, basen olimpijski i Aspire Dome, największa na świecie hala wielofunkcyjna, a z budowli pozasportowych – Aspire Tower, najwyższy budynek w Dausze. Właśnie w takiej scenerii w dniach 5-8 stycznia rywalizować będą najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe na świecie.

- Mamy ogromny szacunek do możliwości jakie oferuje organizacja turnieju w Aspire Zone – mówi Wilco Nijland, dyrektor generalny Sportworx, firmy odpowiedzialnej za format King of the Court – Siatkówka plażowa jest niezwykle popularnym sportem w Katarze i wierzymy, że zainteresujemy nią kolejnych fanów. Oczywiście, na popularyzację dyscypliny w dużej mierze wpływają Cherif Younousse i Ahmed Tijan, brązowi medaliści olimpijscy z Tokio, i ich świetne wyniki na arenie międzynarodowej. Katar pokazał już klasę organizując imprezy World Tour, wierzymy, że King of the Court również okaże się ogromnym sukcesem.

Cherif Younousse i Ahmed Tijan to jedne z największych gwiazd, jakie pojawią się w Katarze i jedni z głównych faworytów turnieju. Oprócz olimpijskiego krążka w ostatnim czasie dotarli oni do pięciu finałów czterogwiazdkowych imprez World Tour, a w Cancun stanęli na najwyższym stopniu podium. W lutym ubiegłego roku triumfowali także w jednej z mniej prestiżowych imprez w Dausze.

Czym jest King of the Court? To turniej, w którym podczas jednego meczu o wygraną rywalizuje jednocześnie… pięć drużyn! Dwie z nich przebywają na boisku – jedna po stronie królewskiej, druga po stronie pretendentów – a trzy pozostałe czekają, aby zastąpić tych, którzy w poprzedniej akcji nie zdobyli punktu.

Po punkt można sięgnąć występując jedynie po stronie królewskiej. Jeśli wymianę wygra ekipa ze strony pretendentów, wówczas to ona przechodzi na królewską stronę, a jej miejsce zajmuje kolejna drużyna czekająca na swoje miejsce. Rywalizacja odbywa się w trzech rundach. Po pierwszej, trwającej kwadrans, odpada najsłabsza ekipa. Po drugiej, również 15-minutowej, z meczem znów żegna się zespół, który zdobędzie najmniej punktów. W decydującej batalii pozostają trzy drużyny, zwycięża ta z nich, która jako pierwsza zdobędzie 15 punktów. Choć zasady na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, już po kilku pierwszych wymianach stają się proste i czytelne dla każdego odbiorcy, a charakter rywalizacji sprawia, że kibice przez całe spotkanie w napięciu śledzą wydarzenia na boisku.

Plany transmisyjne Sportklubu z King of the Court:
lokalne kwalifikacje – 5 stycznia, godz. 14.30
turniej mężczyzn – pierwsza faza, grupa A – 5 stycznia, 15.50,
turniej mężczyzn – pierwsza faza, grupa B – 5 stycznia, 17.10,
turniej mężczyzn – pierwsza faza, grupa C – 5 stycznia, 18.55
turniej mężczyzn – pierwsza faza, grupa D – 5 stycznia, 20.15
turniej mężczyzn, play-off przegranych – 5 stycznia, 21.35
turniej mężczyzn, play-off – 6 stycznia, 13.50
turniej kobiet, grupa A – 6 stycznia, 14.25
turniej mężczyzn, grupa A – 6 stycznia, 15.45
turniej kobiet, grupa B – 6 stycznia, 17.30
turniej mężczyzn, grupa B – 6 stycznia, 18.50
turniej kobiet, grupa C – 6 stycznia, 20.30
turniej mężczyzn, grupa C – 6 stycznia, 21.50
play-off przegranych – 7 stycznia, 15.30
turniej mężczyzn – półfinały play-off – 7 stycznia, 16.05
turniej kobiet – półfinały play-off – 7 stycznia, 16.35
turniej kobiet – półfinał – 7 stycznia, 17.25
turniej mężczyzn – półfinał – 7 stycznia, 18.50
turniej kobiet – półfinał – 7 stycznia, 20.30
turniej mężczyzn – półfinał – 7 stycznia, 21.50
turniej kobiet – finał play-off – 8 stycznia, 16.05
turniej mężczyzn – finał play-off – 8 stycznia, 16.30
turniej kobiet – finał – 8 stycznia, 17.30
turniej mężczyzn – finał – 8 stycznia, 18.55
ceremonia wręczenia nagród – 8 stycznia, 20.10

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim
Czy będziesz oglądał King of the Court w Sportklubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×