6-godzinny wyścig w Abu Zabi na żywo w Sportklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / 24h Series
Materiały prasowe / Sportklub / 24h Series
zdjęcie autora artykułu

Zaledwie tydzień po otwierającej nowy sezon Hankook 24h Series rywalizacji w Dubaju, w nieodległym Abu Zabi zaplanowany jest kolejny niezwykle ciekawie zapowiadający się wyścig. Tym razem to 6-godzinne ściąganie na przebudowanym Yas Marina Circuit.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja w Abu Zabi jest wprawdzie wyścigiem niemistrzowskim, na brak emocji fani motorsportu narzekać jednak nie powinni. Spośród załóg, które wystąpią na Yas Marinie, zdecydowana większość brała udział w ubiegłotygodniowym ściganiu w Dubaju, o odpowiednią obsadę kierowców możemy być więc pewni! Co ważne dla kibiców w naszym kraju, na starcie zobaczymy aż trzech Polaków, a cały wyścig na żywo pokaże wyłącznie telewizja Sportklub! Na antenie stacji kibice będą mogli również śledzić transmisje z piątkowej sesji treningowej oraz sobotnich kwalifikacji!

Dla kibiców weekendowe ściganie w Abu Zabi będzie pierwszą możliwością zobaczenia przebudowanego Yas Marina Circuit. Ten nowoczesny obiekt został oddany do użytku w 2009 roku i od tamtej pory nie przechodził tak gruntownej modernizacji. W ubiegłym roku zdecydowano się na jego przebudowę, zmniejszając liczbę zakrętów i ogólnie skłaniając się ku torowi szybszemu i umożliwiającemu znacznie więcej manewrów wyprzedzania.

W tym celu całkowicie usunięto sekwencję zakrętów 11-13, w zamian umieszczając tam lewoskrętny szybki zakręt, w który – co udowodniono na razie tylko podczas symulacji – będzie można wjeżdżać z maksymalną prędkością 240 km/h. Na drugim końcu toru, na odcinku North Hairpin, również poczyniono modyfikacje, które mają pozwolić rozpędzić się bolidom nawet do prędkości 300 km/h. Ostatnie zmiany to te, które wdrożono w pobliżu hotelu Viceroy. Otwierając tam rogi, projektanci przebudowy liczą na mniejsze zużycie opon oraz bliższą jazdę samochodów, zachęcającą do częstszego wyprzedzania. Jak przebudowa wypadnie w praktyce jako pierwsi będą mogli przekonać się kibicie, którzy wybiorą transmisję Sportklubu z wyścigu Hankook 24h Series.

Rywalizacja w Abu Zabi zapowiada się przednio, a my liczymy, że ważne role w sobotnim wyścigu odegrają Polacy. W sumie zobaczymy ich aż trzech. W klasie GT3 rywalizować będą Andrzej Lewandowski i Roman Ziemian. Pierwszy pojedzie Lamborghini Huracán GT3 w barwach ARC Bratislava, a za partnerów będzie miał Miro i Mato Konopka. Z koeli Ziemian reprezentował będzie austriacki Baron Motorsport, a współtowarzyszyć będą mu Ernst Kirchmayr i Philipp Baron. Ekipa ta wystartuje w Abu Zabi Ferrari 488 GT3 (Evo 2020).

Ostatnim Biało-Czerwonym, którego zobaczymy w sobotę na starcie będzie Maciej Błażek w klasie 992. Polak wspólnie z Francuzem Clémentem Mateu i Niemcem Markiem Wallenweinem tworzyć będą zespół Hubert Racing, a na trasie ich Porsche 911 GT3 Cup oznaczony zostanie numerem 924.

Plany transmisyjne Sportklubu z Hankook 24h Series w Abu Zabi: sesja treningowa – piątek 21 stycznia, godz. 16.45 (na żywo) sesja kwalifikacyjna – sobota 22 stycznia, godz. 8.30 (na żywo) wyścig 6-godzinny – sobota 22 stycznia, godz. 13.00 (na żywo)

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Źródło artykułu: