Spróbował diety Cristiano Ronaldo. "Myślałem, że umrę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stringer / Anadolu Agency / Alexandre Schneider / Cristiano Ronaldo i Gabriel Menino (w kółku)
Getty Images / Stringer / Anadolu Agency / Alexandre Schneider / Cristiano Ronaldo i Gabriel Menino (w kółku)
zdjęcie autora artykułu

Wielu chce go naśladować, ale niewielu może wytrzymać taki "rygor". Cristiano Ronaldo bez dwóch zdań może być wzorem. I jeden z piłkarzy chciał być właśnie taki, jak Portugalczyk. Jak to się skończyło?

Być jak Cristiano Ronaldo? To bez dwóch zdań nie jest dla każdego. Przekonał się o tym Gabriel Menino, brazylijski pomocnik Palmeiras Sao Paulo.

22-latek próbował naśladować Portugalczyka i postanowił przetestować jego dietę. O wszystkim opowiedział w rozmowie z golssip.it.

- Miałem niedowagę, ale chciałem to zmienić. Rozmawiałem więc z dietetykiem drużyny i powiedziałem mu, że chcę przestrzegać diety Cristiano Ronaldo. W ogóle chciałem go naśladować - wyznał Menino.

Eksperyment nie wyszedł po myśli młodego piłkarza. Efekt nie był wymarzony, a można śmiało powiedzieć, że było nawet wręcz przeciwnie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

- Dieta składała się z jajka na śniadanie, ryby i sałatki na obiad, podwieczorku i kolacji. Wszystko opatrzone konkretnymi suplementami - opowiedział

Jak się wszystko skończyło? - Kiedy zagrałem pierwszy mecz czułem, że nie mam siły. Podczas rozgrzewki myślałem tylko o tym, że umrę. Po pięciu minutach gry nie mogłem już biegać i zostałem zmieniony - zdradził.

Menino w tym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach Palmeiras (zdobył trzy gole), w których łącznie spędził na boisku niespełna 650 minut. Tylko w jednym meczu zaliczył pełne 90 minut.

Zobacz także: Koniec pewnej ery. Cristiano Ronaldo pominięty "Nie mogę tego dłużej ukrywać". Twierdzi, że miała romans z Ronaldo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty