Nie tylko spotkania z wyborcami. Zobacz, co Tusk zrobił w Tychach

Donald Tusk weekend spędził na Śląsku, gdzie spotykał się z wyborcami. Znalazł także czas na aktywność sportową. W niedzielny poranek wziął udział w 37. edycji Perły Paprocan. Przebiegł 7 km po trasie wokół jeziora w Tychach.

Łukasz Witczyk
Borys Budka i Donald Tusk podczas 37 Perły Paprocan Twitter / Na zdjęciu: Borys Budka i Donald Tusk podczas 37. Perły Paprocan
Perła Paprocan to bieg, w którym do pokonania są 7-kilometrowe pętle wokół Jeziora Paprocańskiego. Co roku w Tychach odbywają się dwie edycje tego biegu: wiosenna i jesienna. Uczestnicy sami decydują o przebiegniętym dystansie. Mogą skończyć na jednym okrążeniu, a maksymalny przewidziany dystans to maraton.

Tegoroczna wiosenna edycja biegu odbyła się w niedzielę 22 marca. Na starcie stanęło blisko 900 biegaczy. Wśród nich niespodziewanie znalazł się Donald Tusk. Liderowi Platformy Obywatelskiej towarzyszył Borys Budka.

"O poranku energetyczne 7 km w ramach XXXVII edycji tyskiej Perły Paprocan. Mnóstwo uśmiechniętych biegaczy, niesamowita atmosfera i naładowane baterie na kolejne spotkania w województwie śląskim" - napisał na Twitterze Budka.

65-letni Tusk na trasie wokół tyskiego jeziora pokonał 7 kilometrów. Jego czas to 43 minuty i 17 sekund. To dało tempo 6 minut i 11 sekund na kilometr. Tuż za nim finiszował Budka.