Szok! Siedmiolatek nie żyje. Padł ofiarą trenera-bandyty

Do tragedii doszło na sali gimnastycznej szkoły w Azerbejdżanie. Podczas treningu sambo Mehman Chaliłow tak ostro potraktował jednego z podopiecznych, że ten zmarł w szpitalu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dramat na treningu w Azerbejdżanie Facebook / facebook.com/firuza.jalilova / Dramat na treningu w Azerbejdżanie
Trener judo i sambo (sztuka walki łącząca techniki judo z odmianami zapasów - przyp. red.), brązowy medalista Igrzysk Europejskich Mehman Chaliłow, doprowadził do śmierci swojego podopiecznego, 7-letniego Farida Bakarowa - poinformował portal vzglyad.az.

Do tragicznego zdarzenia doszło na treningu w szkole w miejscowości Sumgait (we wschodnim Azerbejdżanie). Trener-sportowiec miał zastosować wobec ucznia niebezpieczną technikę, w wyniku której chłopiec złamał kark. Zaraz potem pomiatał nim i stawiał do pionu.

Młody zawodnik sambo prosto z sali treningowej został przewieziony do szpitala dziecięcego, ale mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować mu życia.

Szokujący incydent został sfilmowany przez kamerę monitoringu zainstalowaną w szkole. Na nagraniu (patrz skan poniżej), które udostępniła na Facebooku dziennikarka Fira Jalilova, widać, jak trener-bandyta m.in. kopie i ciągnie 7-latka za włosy.

Chaliłow trafił do policyjnego aresztu. Wszczęto przeciwko niemu sprawę karną na podstawie artykułu o "umyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, prowadzącego do śmierci ofiary".

facebook.com/firuza.jalilova facebook.com/firuza.jalilova

Zobacz:
Awantura w TVP. "Jesteś bandyta, całe miasto wie, co ty robiłeś!"
Bandyta zaatakował kijem bejsbolowym. Wszystko się nagrało

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×