Co z galą High League 7? Jest oświadczenie

W "Super Expressie" opublikowano oświadczenie organizatorów nt. gali High League 7, która miała się odbyć 17 czerwca. "Żadna osoba powiązana z HIGH League nie ma sobie nic do zarzucenia" - napisano. Zdradzili, co z osobami, które zakupiły już bilety.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
High League Instagram / High League / Na zdjęciu: High League
Przed kilkoma dniami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdecydowało się na zamrożenie środków organizacji High League organizującej walki freak fightowe.

Organy państwa podjęły taką decyzję ze względu na powiązania głównych udziałowców z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem. Przywódca należącej do Federacji Rosyjskiej Republiki to bliski współpracownik Władimira Putina. Kadyrow oskarżany jest o naruszanie praw człowieka i aktywnie pomaga w inwazji na Ukrainę.

17 czerwca w TAURON Arenie Kraków miała się odbywać gala High League 7. Jednak tak się nie stanie, o czym poinformowała organizacja w oświadczeniu dla "Super Expressu".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

"Gala HIGH League 7: Grand Prix, która miała odbyć się 17 czerwca 2023 r. w TAURON Arenie Kraków, nie odbędzie się. Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest dla nas bardzo krzywdząca. Żadna osoba powiązana z HIGH League nie ma sobie nic do zarzucenia w odniesieniu do decyzji MSWiA." - pisze gala w oświadczeniu.

Jednocześnie zapewnia, że wszyscy ci, którzy zakupili bilety na czerwcową galę, mają otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

"Wyjaśnimy tę sprawę jak najszybciej i dalej będziemy Was cieszyć swoimi wydarzeniami. Działalność organizatorów gal HIGH League (tj. spółek H-Agency sp. z o.o. i HIGH LEAGUE BIELSKI S. K. A.) zostaje tymczasowo zawieszona. Wszystkim osobom, które zakupiły bilety, otrzymają pełny zwrot" - dodaje High League.

Czytaj więcej:
Karaś zdradził, kiedy dopadł go wielki kryzys. Aż musiał się wypłakać

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×