Liczby nie kłamią. PSG już odczuwa skutki odejścia Messiego

Lionel Messi po dwóch sezonach gry opuszcza Paris Saint-Germain. Jeszcze nie wiadomo, gdzie teraz zagra Argentyńczyk, ale za to już widać straty po stronie Francuzów. Liczba obserwacji ich profilu na Instagramie drastycznie spadła!

MM
Lionel Messi PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Lionel Messi
O tym, że Lionel Messi nie przedłuży swojej współpracy z Paris Saint-Germain mówiło się od dawna. Argentyńczyk nie do końca odnalazł się w projekcie klubu ze stolicy Francji i mimo dwóch sezonów spędzonych w Paryżu, wyglądał na gracza, który nigdy się w tym miejscu nie zaaklimatyzował.

Messi czarował na katarskich boiskach podczas ubiegłorocznego mundialu. Wraz z reprezentacją Argentyny sięgnął po mistrzostwo świata, lecz swojej formy z kadry nie potrafił przełożyć na grę w klubie. To potęgowało frustrację wśród fanów PSG, którzy wprost domagali się odejścia siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Ich życzenie zostało spełnione, a oficjalne pożegnanie Argentyńczyka nastąpiło w sobotę. Od tamtego momentu można zauważyć regularny spadek, jeśli chodzi o liczbę followersów na instagramowym koncie PSG.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!

Wedle danych udostępnionych przez aplikację instrack.app, liczba obserwujących profil paryżan do 3 czerwca wynosiła ok. 70 milionów użytkowników. Po tym, jak klub przekazał, że Lionel Messi kończy swoją przygodę z PSG, liczba followów spadła do poziomu ok. 68,5 mln (stan na poniedziałek, 5 czerwca).

Jak pokazują statystyki, profil PSG na przestrzeni całego minionego tygodnia "pożegnało" 1 315 796 użytkowników, ale lawina "odlubień" paryskiego klubu na Instagramie ruszyła właśnie w sobotę. Największy spadek odnotowano w niedzielę (blisko 800 tysięcy userów). W poniedziałek tendencja spadkowa się utrzymywała i podobnie może to wyglądać w kolejnych dniach.
Wykres pokazujący spadek liczby obserwujących konto PSG. Fot. instrack.app Wykres pokazujący spadek liczby obserwujących konto PSG. Fot. instrack.app
Zupełnie inaczej wyglądają natomiast statystyki profilu samego Leo Messiego. W przypadku konta Argentyńczyka, od soboty liczba followersów wzrasta. Od tamtego dnia, łącznie z poniedziałkiem, przybyło mu ponad milion obserwujących.

Czytaj również:
To on najbardziej wierzy w powrót Messiego do Barcelony
Dzieje się w Barcelonie! Przyłapali ojca Messiego w domu prezesa

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×