Jak nie zobaczysz, to nie uwierzysz. Kuriozalne zachowanie bramkarki [WIDEO]

Kuriozalną bramką przypieczętowały swój sukces w meczu holenderskiej ekstraklasy piłkarki Ajaxu Amsterdam. Błąd, jaki popełniła bramkarka rywalek, będzie jej wypominany do końca życia.

Krzysztof Kaczmarczyk
"Spiesz się pomału" - to hasło doskonale pasuje do sytuacji, która wydarzyła się w 96. minucie starcia Excelsior Rotterdam - Ajax Amesterdam w kobiecej Eredivisie.

Gospodynie po pierwszej połowie przegrywały 1:2 i dążyły do wyrównania.

Ostatecznie nie dość, że ta sztuka im się nie udała, to jeszcze w szóstej minucie doliczonego czasu gry bramkarka Excelsiora popełniła kuriozalny błąd.

Romee Leuchter uderzyła z rzutu wolnego w poprzeczkę tak, że piłka poszybowała wysoko i pionowo w górę. Bramkarka gospodyń spojrzała w górę i była przekonana, że piłka wyszła poza linię końcową.

Natychmiast więc chciała wznowić grę drugą futbolówką, która znajdowała się na siatce. Problem w tym, że uderzona przez Leuchter piłka po odbiciu od poprzeczki nie przekroczyła linii, a spadła na boisko, odbiła się i wylądowała w bramce gospodyń!

Piłkarki Excelsiora nie mogły uwierzyć w zachowanie swojej bramkarki i tylko złapały się za głowy. Zawodniczki Ajaxu natomiast mogły świętować zwycięstwo 3:1 i... hat trick Leuchter.