Nie żyje wielokrotny mistrz Polski. Miał 54 lata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tony Marshall / Ronald Mehlich na mistrzostwach świata w 1997 roku

Polskie środowisko sportowe w żałobie. W środę 27 grudnia Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że w wieku 54 lat zmarł Ronald Mehlich.

Ronald Mehlich w trakcie swojej kariery wielokrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Jak informuje portal pzla.pl, startował on na uniwersjadzie, halowych mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

"Najlepszą lokatę w startach międzynarodowych wywalczył w 1998 roku zajmując ósme miejsce podczas halowych mistrzostw Europy w Walencji" - czytamy.

Ponadto Mehlich trzy razy wywalczył złoty medal mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Oprócz tego zostawał dwukrotnym mistrzem Polski w halowych mistrzostwach w biegu na 60 metrów przez płotki.

Zawodowo był związany z katowicką Akademią Wychowania Fizycznego. Po zakończonej karierze zajął się szkoleniem młodzieży. Miał młodszego brata, Krzysztofa Mehlicha, który także był lekkoatletą.