Córka polskiej legendy. Jej ojca znają w naszym kraju wszyscy

Weronika Adamek to córka jednego z najlepszych polskich bokserów w historii - Tomasza Adamka. Poszła w ślady siostry oraz mamy i będzie uprawiać ten sam zawód.

DP
Weronika Adamek Instagram / Na zdjęciu: Weronika Adamek
Weronika Adamek ma 24 lata. W ubiegłym roku ukończyła Quinnipiac University, zdając bardzo trudny egzamin państwowy na dyplomowaną pielęgniarkę.

"Cieszę się, że Weronika dobrze wybrała i poszła w ślady mamy oraz siostry. Teraz mam trzy pielęgniarki w domu! Będę jej kibicował w dalszych etapach nauki, bo dla niej to dopiero początek" - pisał na Instagramie dumny tata.

Rodzina Adamków od 2008 roku mieszka w USA, dlatego Weronika uczelnię i dyplom licencjata skończyła właśnie na tym kontynencie. Bokser i jego najbliżsi mieszkają w Kearny w stanie New Jersey.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Harry Kane, jako człowiek wielu talentów

Adamek jest w związku małżeńskim od 1996 roku. Rok później urodziła się Roksana, starsza z córek, a w 2000 roku na świat przyszła Weronika.

Tomasz Adamek to zawodowy mistrz takich organizacji jak IBF, IBO czy WBC. Zdobył też w swojej karierze nagrodę imienia Muhammada Alego za wybitne osiągnięcia w sporcie oraz poza ringiem.

Jedną z jego najsłynniejszych walk było starcie z Witalijem Kliczką. Ostatecznie przegrane, ale z bardzo imponującym występem Polaka.

Czytaj też:
Przyznał się do zdrady. Szybko znalazł sobie nową miłość
Znalazła milionera. Podobno był w Polsce, by poznać jej rodzinę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×