Mocno się zdziwisz. Takie wykształcenie ma Pudzianowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Mariusz Pudzianowski / Mariusz Pudzianowski
Instagram / Mariusz Pudzianowski / Mariusz Pudzianowski
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Pudzianowski, znany ze swoich osiągnięć w dziedzinie sportu, szczególnie jako strongman, zamierza kontynuować swoją karierę jako zawodnik MMA. Choć jest szeroko rozpoznawalny, niewielu wie, jakie ma wykształcenie.

W tym artykule dowiesz się o:

"Pudzian" może poszczycić się imponującym dorobkiem w roli strongmana. Jest ośmiokrotnym mistrzem Polski, sześciokrotnym mistrzem Europy i pięciokrotnym mistrzem świata w tej dyscyplinie. Jego lista osiągnięć jest bezsprzecznie imponująca.

Po zakończeniu kariery strongmana, Pudzianowski przeniósł się do MMA, gdzie stoczył łącznie 26 walk, z czego wygrał 17 i przegrał 9.

Co do jego wykształcenia, to 27 maja 2008 roku ukończył studia pierwszego stopnia w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Zdobył wówczas tytuł zawodowy licencjata.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Jego praca dyplomowa skupiała się na kulturze organizacyjnej w marketingu sportowym. Po obronie 47-latek nie spoczął na laurach i poszedł na ciosem - zdecydował się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

Te również zakończył powodzeniem. 9 czerwca 2010 roku Pudzianowski uzyskał tytuł magistra w tej samej uczelni, otrzymując ocenę dobrą. Jego praca magisterska koncentrowała się na marketingu w sporcie.

Przypomnijmy, że Mariusz Pudzianowski swoją ostatnią walkę w klatce stoczył w czerwcu 2023 roku. Na gali XTB KSW 83: Colosseum 2 w Warszawie niespodziewanie przegrał przez TKO z Arturem Szpilką.

Zobacz także: Anglicy żyją wypadkiem dzieci gwiazdy. "Bohaterska niania" Dani Alves na wolności. Tak wywiązuje się z obowiązków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
paskal100
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
tak jasne , wiemy jak sportowcy kończą te wszystkie uczelnie.......  
avatar
Stan33
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
W sporcie osiagnol bardzo duzo,ale z tym magistrem,to przesada,przeciez slychac,ze nie potrafi poprawnie rozmawiac,raczej poziom szkoly podstawowej.