Prosiła o 20 tys. Zebrała kilka razy więcej i zniknęła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Doug Pensinger / Agata Wróbel (rok 2004)
Getty Images / Doug Pensinger / Agata Wróbel (rok 2004)
zdjęcie autora artykułu

Od kilku lat nie pojawia się publicznie. Agata Wróbel nie zabiera głosu i nie ma z nią kontaktu. Właściwie nikt nie wie, co się z nią dzieje. Trop prowadzi do Bielska-Białej, a inny do Anglii. Co się dzieje ze świetną niegdyś sztangistą?

W tym artykule dowiesz się o:

To niezwykle utytułowana polska sportsmenka. Ma na koncie aż trzy tytuły mistrzyni Europy. Do tego była mistrzynią świata i stawała na podium igrzysk olimpijskich (srebrny i brązowy medal).

Agata Wróbel to bez wątpienia jedna z legend polskiego sportu. Niestety miała ogromne problemy pozasportowe.

W 2006 roku zdiagnozowano u niej wirusowe zapalenie wątroby. Zniknęła ze sportu i dopiero ktoś rozpoznał ją w sortowni śmieci w Wielkiej Brytanii. To był szok, że tak utytułowana sportsmenka nie pracuje w sporcie.

- Praca to praca. Tu ludzie to rozumieją. To w Polsce się wydaje, że jak się człowiek schyla, to już nie jest pan. I samo słowo 'śmieci' się kojarzy z jakimś strasznym syfem. A tu recykling to biznes jak inny - mówiła wówczas sport.pl.

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

Wróbel ostatecznie wróciła do sportu i w 2010 roku sięgnęła po swój ósmy tytuł mistrza Polski. W tym samym roku zakończyła karierę i znów zniknęła.

Dopiero w styczniu 2019 roku Polska usłyszała o Agacie Wróbel i jej dramatycznym apelu. "Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat. Każdy ma swoje problemy, choroby, dobre źle dni. Każdy ma swoją historię życia, której nie da się opowiedzieć w parunastu zdaniach. Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście, jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomóc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna" - pisała na zrzutka.pl.

Odzew był ogromny. Wróbel prosiła o 20 tys., a zebrała najprawdopodobniej około 150 tys. Podziękowała wszystkim za pomoc i obiecała, że jak stanie na nogi, to odezwie się.

Dzisiaj mało kto wie, gdzie co Wróbel robi na co dzień i gdzie mieszka. Niektórzy informują, że od wielu lat mieszka w Bielsku-Białej, a inni, że wyjechała do Anglii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (28)
avatar
Wiral
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jeśli ma emeryturę tzw olimpijską to w wysokości 4200 brutto  
avatar
Mateusz Borowicz
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Zgadzam sie z komentarzem ponizej . U nas jeszcze 10 lat temu wiekszosc dobrych i bardzo dobrych zawodnikow czy to sztuk walki czy podnoszenia cieżarow , trojboju , strong man utrzymywali sie c Czytaj całość
avatar
jadwiga bouchiba
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Co dostają w boksie na mistrzostwach świata za zdobycie brązowego medalu gdzie kadra narodowa szkoli w wadze 54 kg 17 latek z Włocławka dostał 3 tysiące złotych . Śmiechu warte  
avatar
grzegorz17
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Nie do końca uczciwy reportaż. Czytaj całość
avatar
tomdixie76
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przecież po to są te zbiórki by zebrać kasę i dać dyla. Przecież prawie wszyscy tak czynią...