Blisko miliard złotych. Ma gigantyczny majątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Lukas Podolski / Na zdjęciu: Lukas Podolski
Instagram / Lukas Podolski / Na zdjęciu: Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

Anglicy z "The Sun" oszacowali jego majątek na blisko 900 mln złotych. Lukas Podolski zarabia krocie, a jego imperium kebabowe rozrasta się z miesiąca na miesiąc. Lada chwila otworzy pierwszy lokal w Polsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Lukas Podolski zarobił gigantyczne pieniądze, grając w najlepszych klubach na świecie - m.in. w Arsenalu czy Bayernie Monachium. Teraz 38-latek jest piłkarzem Górnika Zabrze, bo zawsze powtarzał, że na koniec kariery wróci do Polski i założy koszulkę Górnika. Słowa dotrzymał.

Już za chwilę w Zabrzu na Placu Wolności zostanie otwarty jego lokal o nazwie Mangal Doner. W miejscu, który powstanie kebab Podolskiego, przez 25 lat funkcjonowała restauracja McDonald's. Pod koniec 2022 roku pojawiły się pierwsze informacje, że Mangal Doner wychodzi poza Niemcy i powstanie w Zabrzu. Od wielu miesięcy trwa remont lokalu, ale wciąż nie ma oficjalnej daty otwarcia kebaba, chociaż wszystko na to wskazuje, że remont jest już na ostatniej prostej.

- Jakość polskich kebabów nie jest taka jak w Niemczech. Tu jest taka biznesowa luka. Mam już prawie gotowy lokal w Zabrzu. Jak wszystko się uda, to powstaną też kolejne, ale to krok po kroku - powiedział w rozmowie z Canal+Sport.

- Już jako dziecko uwielbiałem i jadłem kebaby z donerami. Nie chcę na nowo wymyślać doner kebaba, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest dla mnie także pewien klimat restauracji. Chcemy robić najlepszy Doner w Kolonii - podkreślił Lukas Podolski na stronie Mangal Doner. Podolski jest także udziałowcem w firmie odzieżowej i lodziarni.

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

Firma w Niemczech rozrasta się w gigantycznym tempie. Działa już bowiem 35 restauracji z kebabem i co chwilę otwierane są kolejne punkty. Pierwsza powstała w 2018 roku w Kolonii (w sumie w mieście jest ich aż 20), a kolejne zostały otworzone m.in. w: Bonn, Dusseldorfie, Bergheim i Bergisch Gladbach.

Restauracja w Zabrzu ma być pierwszą poza granicami Niemiec.

Lukas Podolski urodził się w Gliwicach, ale jako 2-latek wyjechał z rodzicami do Niemiec. Grał dla reprezentacji Niemiec, z którą został mistrzem świata. Ma żonę i trójkę dzieci. Na Instagramie śledzi go sześć milionów osób.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty