Całkowicie odstawił alkohol. Wyjawił dlaczego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
zdjęcie autora artykułu

W środę (22.05) Dariusz Szpakowski był gościem Kanału Zero. W trakcie rozmowy z Przemysławem Rudzkim zdradził, dlaczego zrezygnował z alkoholu. Okazuje się, że nakłoniła go do tego bardzo bliska osoba.

W tym artykule dowiesz się o:

Legendarny Dariusz Szpakowski przygotowuje się już do rozpoczynających się za niespełna miesiąc mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że 73-latek podczas niemieckiej imprezy skomentuje m.in. mecz Polski z Austrią, który zostanie rozegrany 21 czerwca.

Szpakowski w środę (22.05) gościł w programie "Godzina Zero" emitowanym na Kanale Zero. W trakcie trwającej prawie 3 godziny rozmowy z Przemysławem Rudzkim poruszono wiele wątków. W pewnym momencie legendarny komentator wyjawił, dlaczego całkowicie zrezygnował z alkoholu.

Szpakowski przekazał, że to wynik obietnicy złożonej matce. Kobiecie nie podobało się, że po zakończeniu pracy przy konkretnej transmisji jej syn sięgał po trunki. Dziennikarz przyznał również, że obecnie nie odczuwa już potrzeby, by pić alkohol.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

- W ogóle mnie już nie ciągnie do tego, żeby napić się alkoholu. Co nie znaczy, że na początku nie było tak, że mówiłem: "cholera, napiłbym się tego kuśtyczka". Ale potem było jak z wieloma złymi przyzwyczajeniami - jednak zauważyłem, że z wiekiem są przez to coraz trudniejsze poranki - mówił.

Okazuje się również, że Szpakowski nie planuje żadnych odstępstw od przyjętych przez siebie zasad. Na pytanie Rudzkiego o toast po ewentualnym sukcesie kadry na Euro odpowiedział, że wzniesie go raczej bezalkoholowym trunkiem.

Euro 2024 to nie jedyne zawodowe wyzwanie, jakie wkrótce będzie stało przed Szpakowskim. Portal wirtualnemedia.pl donosi bowiem, że dziennikarz został prowadzącym teleturnieju "Mecz - teleturniej piłkarski". Pierwsza edycja programu będzie transmitowana na kanałach TVP w trakcie niemieckiej imprezy.

Czytaj też: Czekali 61 lat. Niesamowite sceny we Włoszech Miała przynieść im szczęście. Niemcy nieźle się przeliczyli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty