Znów startuje do Europarlamentu. Oto jego oświadczenie majątkowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tomasz Frankowski / Tomasz Frankowski ma imponujący majątek
Twitter / Tomasz Frankowski / Tomasz Frankowski ma imponujący majątek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Frankowski może się pochwalić imponującym majątkiem. Były reprezentant Polski w piłce nożnej, a obecnie kandydat do Parlamentu Europejskiego, na biedę zdecydowanie nie narzeka. Czego się dorobił?

W tym artykule dowiesz się o:

Pod koniec kwietnia 2023 roku Tomasz Frankowski złożył oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że dorobił się naprawdę pokaźnego majątku. Były piłkarz, a obecnie polityk i kandydat do europarlamentu, wykazał, że ma dom o wartości ok. 4 mln zł (430 mkw.).

Frankowski ma firmę TOFRA-INVEST, która zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

W europarlamencie zarobił około 120 303 euro, a z tytułu najmu nieruchomości - 22 200 zł. Frankowski dysponuje dwoma autami: Audi Q7 oraz Mercedesem C200. Wykazał też, że ma zegarek marki Omega.

Poseł do Parlamentu Europejskiego przekazał ponadto, że posiada różne papiery wartościowe (polisy) na kwotę ok. 350 tys. zł. Do tego dochodzą udziały w spółce, które zagwarantowały mu przychód na poziomie ponad 1,5 mln zł.

Frankowski ma ponadto trzy lokale usługowe (100 mkw, i 2 po 60 mkw.), a także lokale mieszkalne (62 mkw., 140 mkw., 90 mkw. i 45 mkw.). Poza tym może pochwalić się domem (350 mkw.), działką (ok. 4000 mkw.) i budynkiem usługowym (600 mkw.).

W 2019 roku w jego oświadczeniu majątkowym również pojawiły się dom czy lokale, podobnie jak udziały w spółce. Z tytułu pełnienia funkcji europosła za 2019 dostał 53 tys. euro (około 225 tys. zł). Potem to wynagrodzenie rosło - najpierw było 107,5 tys. euro (około 457 tys. zł), a teraz już ponad 120 tys. euro (około 510 tys. zł).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Czytaj także: > Tak Hiszpanie podsumowali występ Lewandowskiego > W tym cyrku Robert Lewandowski nie był clownem (Opinia)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty