Wielka mistrzyni tenisa. Zobacz, jak dziś wygląda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Swietłana Kuzniecowa / Swietłana Kuzniecowa
Instagram / Swietłana Kuzniecowa / Swietłana Kuzniecowa
zdjęcie autora artykułu

Wygrywała Roland Garros i US Open. Swietłana Kuzniecowa zakończyła już karierę, ale nadal pozostaje przy tenisie. Jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Urodzona w Leningradzie w 1985 roku Swietłana Kuzniecowa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych byłych rosyjskich tenisistek. Karierę zakończyła w 2021 roku, ale cały czas pozostaje przy tenisie. Prowadzi zajęcia, gdzie trenuje innych zawodników.

Mimo iż wygrała aż 18 turniejów WTA - w tym US Open (2004 rok) oraz Roland Garros (2009 r.) - to nigdy nie była liderką światowego rankingu (najwyżej była druga). Aż czterokrotnie dochodziła do ćwierćfinału Wimbledonu, ale nigdy nie dane było jej zagrać w półfinale. Podobnie było z Australian Open, gdzie trzy razy kończyła turniej w ćwierćfinale. Australian Open udało jej się wygrać, ale w deblu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Kuzniecowa rywalizację ma we krwi. Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej ojciec Aleksandr Kuzniecow trenował pięciu mistrzów olimpijskich i mistrzów świata w kolarstwie. Prowadził także swoją żonę Galinę Cariową, która była aż sześć razy mistrzynią świata w kolarstwie torowym.

Dzisiaj Kuzniecowa ma 38 lat, ale przypomniała się światu w 2023 roku, gdy na łamach sports.ru napisała kontrowersyjny felieton o niedopuszczaniu rosyjskich i białoruskich sportowców do rywalizacji. Oberwało się wówczas m.in. Czeszce Petrze Kvitovej.

"Oczywistym jest, że Czesi są bardzo przeciwni narodowi rosyjskiemu. Podobnie jak na całym świecie, panuje u nich propaganda, rusofobia" - napisała.

Dzisiaj Kuzniecowa jest nadal bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie umieściła już ponad 800 postów. Zobacz, jak dziś wygląda świetna niegdyś tenisistka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty