Nie dostał się do Europarlamentu. Boniek natychmiast zareagował

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski oraz Michał Domnik / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki i Zbigniew Boniek
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski oraz Michał Domnik / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki i Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wielu znanych polityków poniosło porażkę. Jednym z nich był wieloletni europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Sprawę skomentował Zbigniew Boniek.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasi rodacy wybierali 53 przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasze interesy w Europie.

PKW poinformowała już o oficjalnych wynikach. Koalicja Obywatelska uzyskała 37,06 proc., Prawo i Sprawiedliwość 36,16 proc., Konfederacja 12,08 proc., Trzecia Droga 6,91 proc., a Lewica 6,3 proc.

Wyniki wyborów wywołały w sieci lawinę komentarzy. Także wśród osób kojarzonych głównie ze światem sportu.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

"Ale że Rysia odstrzelili?" - napisał na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter - przyp.red.) były piłkarz i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

To jedna z największych niespodzianek tych wyborów. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zasiadał w Brukseli przez ostatnie 20 lat. Angażował się także w działalność sportową i przez kilka lat był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Takie spięcia między panami to nic nowego. Już wcześniej dochodziło między nimi do konfliktów na Twitterze. Chodziło między innymi o sprawę TVP, o czym więcej możesz przeczytać TUTAJ.

Czytaj też: Nie będzie eksperymentów. Wiemy kto nie zagra z Turcją Problemy zdrowotne Kyliana Mbappe

Źródło artykułu: WP SportoweFakty