Kokpit Kibice

Dramatyczna historia Henryka Kasperczaka. "Moje życie było naprawdę zagrożone"

Znany trener kilka tygodni temu przeszedł operację usunięcia kamieni z woreczka żółciowego. O szczegółach tej historii opowiedział na łamach jednego z polskich tabloidów.
Przemek Sibera
Przemek Sibera
Henryk Kasperczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Henryk Kasperczak

Henryk Kasperczak trafił do szpitala na początku stycznia tego roku. - Nigdy nie miałem tego typu dolegliwości, więc może trochę zlekceważyłem problem. Okazało się, że na stół operacyjny trafiłem w ostatniej chwili - opowiada na łamach "Super Expressu".

Doświadczony szkoleniowiec musiał przejść poważną operację na otwartym brzuchu. - Wycięto mi woreczek żółciowy i wyciągnięto 80 kamieni, a raczej kamyczków. Lekarz powiedział, że to się tam gromadziło przez 30 lat - wyjaśnia.

Kasperczak jest przekonany, że gdyby poczekał z tym problemem trochę dłużej, mogłoby się to dla niego skończyć nawet śmiercią. - Można powiedzieć, że moje życie było naprawdę zagrożone, bo gdyby to wszystko "rozlało się" w organizmie, to byłoby nieciekawie - przyznaje.

69-letni trener leżał w szpitalu przez dwa tygodnie. Jak zapewnia, teraz czuje się już dużo lepiej. - W końcu wróciłem do tego, co kocham - do piłki nożnej. Jeżdżę po Tunezji i oglądam mecze, oczywiście pod kątem powołań do kadry - tłumaczy.

Kasperczak jest selekcjonerem reprezentacji Tunezji od lipca 2015 roku. To jego druga praca z narodowym zespołem tego kraju. W latach 1994-98 z "Orłami Kartaginy" wywalczył wicemistrzostwo kontynentu i awans na mistrzostwa świata we Francji.

Opracował PS

Zobacz wideo: Tevez złamał szczękę bramkarzowi

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×