Wrócił do gry po prawie dwóch latach. Kiedyś dawali za tego piłkarza miliony

Ten zawodnik był kiedyś sensacją europejskiej piłki. Wszystko jednak posypało się przez problemy zdrowotne i o wielkiej karierze Michu mógł zapomnieć.

Krzysztof Gieszczyk
JOSE JORDAN / AFP / JOSE JORDAN / AFP

Przypomniał o sobie Michu. Ten zawodnik jeszcze dwa lata temu mógł wybierać w klubach po znakomitych występach w Swansea. 30-letni Hiszpan w sezonie 2012-2013 zdobył osiemnaście goli w Premier League, potem jednak przyszedł zły okres w Napoli i ponownie w walijskim klubie.

Ostatni raz na boisku pojawił się w październiku 2014 roku w barwach Swansea. Zawodnik wylądował ostatecznie w rodzinnym Oviedo, gdzie zasilił skład Realu. W czwartkowy wieczór pojawił się na boisku.

Kiedyś wielcy dawali za niego miliony. Od dwóch lat nie strzelił nawet gola

Powrót miał bardzo dobry. W meczu Pucharu Króla z zespołem UCAM Murcia zdobył dwie bramki: w 83. min i w doliczonym czasie gry. Gole Michu doprowadziły do dogrywki, którą rozstrzygnął Pere Milla w 111. min. Murcia wygrała 4:3.

Hiszpański pomocnik zaczynał przygodę z piłką w Oviedo. Teraz wyszedł na boisko po 686 dniach przerwy, choć wydawało się, że już nigdy nie zagra dla profesjonalnego zespołu.