Przełamanie "Lewego" w Bundeslidze: posłużyła mu zmiana butów?

Polski napastnik Bayernu Monachium strzelił dwa gole w meczu z Mainz. Były to jego pierwsze trafienia w Bundeslidze od 29 października. Co uważniejsi obserwatorzy zauważyli, że zrobił to, grając w nowym modelu piłkarskiego obuwia.

Michał Fabian
Robert Lewandowski w meczu Mainz - Bayern East News / AFP / Robert Lewandowski w meczu Mainz - Bayern

Po dwóch golach strzelonych w meczu z FC Augsburg pod koniec października Robert Lewandowski zablokował się w rozgrywkach Bundesligi na kilka tygodni. Nie trafiał w meczach z: Hoffenheim (1:1), Borussią Dortmund (0:1) i Bayerem Leverkusen (2:1).

Przełamał się w piątkowym spotkaniu wyjazdowym Bayernu Monachium z 1.FSV Mainz (3:1 dla Bawarczyków). Najpierw "Lewy" w 8. minucie wykorzystał podanie Arjena Robbena i wyrównał na 1:1 (wcześniej bramkę dla ekipy z Moguncji zdobył Jhon Cordoba).

Robert Lewandowski zakończył złą serię, trafił pierwszy raz od miesiąca

Jak zauważył na Twitterze Przemysław Ofiara, dziennikarz "Super Expressu", Lewandowski odnalazł drogę do siatki, grając w nowych butach (na zdjęciu głównym) - w kolorze czarnym.

W doliczonym do drugiej połowy czasie gry Lewandowski perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego, ustalając wynik meczu z Mainz na 3:1 dla mistrzów Niemiec.

We wcześniejszych spotkaniach polski napastnik zakładał model firmy Nike - Hypervenom Phantom 2 (w przeważającym kolorze pomarańczowym, a także fioletowym i granatowym).

Bramki strzelone w meczu w Moguncji to ósme i dziewiąte trafienie kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie Bundesligi.

Czy Robert Lewandowski obroni w sezonie 2016/17 tytuł króla strzelców Bundesligi?