WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Uratował kobietę przed utonięciem. Były mistrz świata został bohaterem

Sportowiec, który pracuje jako policjant, nie uważa, że dokonał czegoś wielkiego. - Za trzecim razem zrobię dokładnie to samo - deklaruje.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Facebook

41-letni Oscar Grana trafił na pierwsze strony hiszpańskich dzienników. Utytułowany kajakarz, który służy w policji w miejscowości Pontevedra (w północno-zachodniej Hiszpanii), w poniedziałek (17 kwietnia) uratował życie starszej kobiecie.

Multimedalista mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie (w rywalizacji kanadyjek dwuosobowych) w trakcie treningu na rzece Lerez zauważył w wodzie ciało kobiety. Bliscy 61-latki zgłosili wcześniej jej zaginięcie na policji. Sportowiec podpłynął bliżej tego miejsca i wyciągnął nieprzytomną kobietę z wody. Na brzegu prowadził akcję reanimacyjną do momentu przybycia służb ratowniczych.

Akcja zakończyła się powodzeniem. Kobieta trafiła do szpitala Montecelo w Pontevedrze. - Kiedy zdałem sobie sprawę, że w wodzie jest ciało, bez zastanowienia wskoczyłem do rzeki. Udało mi się wyciągnąć je na powierzchnię i dopłynąć do brzegu - powiedział hiszpańskim mediom trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata w kajakarstwie (w latach 2010, 2012 i 2013).


Grana nie czuje się bohaterem i nie uważa, że dokonał czegoś niezwykłego. Kiedy reanimował 61-latkę, przed oczami cały czas miał twarz innej kobiety, której - w bardzo podobnych okolicznościach - uratował życie w 2015 roku!

- Drugi raz ratowałem tonącego człowieka. Mówią, że jestem bohaterem, ale nie uważam tak. Naturalnym odruchem jest niesienie pomocy innym. Za trzecim razem zrobię dokładnie to samo - przyznał w rozmowie z dziennikarzami.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Chalidow już ma następcę. Tak ćwiczył z 4-letnim synem

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.