WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Uratował kobietę przed utonięciem. Były mistrz świata został bohaterem

Sportowiec, który pracuje jako policjant, nie uważa, że dokonał czegoś wielkiego. - Za trzecim razem zrobię dokładnie to samo - deklaruje.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Facebook

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

41-letni Oscar Grana trafił na pierwsze strony hiszpańskich dzienników. Utytułowany kajakarz, który służy w policji w miejscowości Pontevedra (w północno-zachodniej Hiszpanii), w poniedziałek (17 kwietnia) uratował życie starszej kobiecie.

Multimedalista mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie (w rywalizacji kanadyjek dwuosobowych) w trakcie treningu na rzece Lerez zauważył w wodzie ciało kobiety. Bliscy 61-latki zgłosili wcześniej jej zaginięcie na policji. Sportowiec podpłynął bliżej tego miejsca i wyciągnął nieprzytomną kobietę z wody. Na brzegu prowadził akcję reanimacyjną do momentu przybycia służb ratowniczych.

Akcja zakończyła się powodzeniem. Kobieta trafiła do szpitala Montecelo w Pontevedrze. - Kiedy zdałem sobie sprawę, że w wodzie jest ciało, bez zastanowienia wskoczyłem do rzeki. Udało mi się wyciągnąć je na powierzchnię i dopłynąć do brzegu - powiedział hiszpańskim mediom trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata w kajakarstwie (w latach 2010, 2012 i 2013).


Grana nie czuje się bohaterem i nie uważa, że dokonał czegoś niezwykłego. Kiedy reanimował 61-latkę, przed oczami cały czas miał twarz innej kobiety, której - w bardzo podobnych okolicznościach - uratował życie w 2015 roku!

- Drugi raz ratowałem tonącego człowieka. Mówią, że jestem bohaterem, ale nie uważam tak. Naturalnym odruchem jest niesienie pomocy innym. Za trzecim razem zrobię dokładnie to samo - przyznał w rozmowie z dziennikarzami.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Chalidow już ma następcę. Tak ćwiczył z 4-letnim synemPolub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.