Eliminacje Euro 2021. Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego. Zobacz niezwykłą bramkę Włoszek (wideo)

W meczu eliminacji Euro 2021 Włoszki pokonały na własnym boisku reprezentację Malty 5:0. O spotkaniu zrobiło się głośno, dzięki niezwykłej bramce Valentiny Cernoi.

Mateusz Kozanecki
Nietypowa bramka Włoszek Twitter / Javier Varela / Nietypowa bramka Włoszek
Murowanymi faworytkami do odniesienia zwycięstwa były Włoszki. Te na strzelenie pierwszej bramki musiały poczekać blisko pół godziny. Przy premierowym trafieniu popisały się niekonwencjonalnym zagraniem.

W 27. minucie reprezentantki Włoch wykonywały rzut wolny. Tradycyjnie drużyna broniąca ustawiła mur. Co ciekawe, na takie samo rozwiązanie zdecydowały się również... Włoszki. Tuż przed strzałem zawodniczki rozbiegły się, a Valentina Cernoia zamieniła stały fragment gry na bramkę.

Zobacz niezwykłe trafienie Włoszek:

Ta bramka dodała skrzydeł Włoszkom, które do przerwy prowadziły już 4:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, choć w 71. minucie czerwoną kartkę otrzymała Manuela Giugliano.

W eliminacjach Euro 2021 reprezentacja Włoch prowadzi z kompletem punktów w grupie B. Malta zajmuje piątą pozycję z jednym "oczkiem" na koncie, wywalczonym w meczu z Izraelem (1:1).