Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fame MMA 9. Paweł "Ponczek" Sikora - Patryk "Patrykos" Domke. To była dobra walka debiutantów

Dobrze pokazali się podczas gali Fame MMA 9 Paweł "Ponczek" Sikora (1-0) i Patryk "Patrykos" Domke (0-1), którzy dopiero zadebiutowali w oktagonie.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
 Paweł "Ponczek" Sikora i Patryk "Patrykos" Domke Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Paweł "Ponczek" Sikora i Patryk "Patrykos" Domke

Obaj zawodnicy zasłynęli na YouTube. Patryk Domke prowadzi kanał Fame News, na którym publikuje materiały dotyczące Fame MMA. Organizacja doceniła jego starania i postanowiła dać mu szansę w walce. "Patrykos", który dobrze radzi sobie również w mediach społecznościowych, wyjdzie do oktagonu.

Paweł Sikora, czyli popularny "Ponczek", to reprezentant youtubowej ekipy "Warszawskiego Koksa". Dotychczas imponował on swoimi treningami i budową. Teraz miał szansę pokazać kibicom, co potrafi w MMA.

Wojownicy jeszcze nie występowali w formule mieszanych sztuk walki, w związku z czym kibice zastanawiali się, co zaprezentują w oktagonie. Znaczna większość widzów uważała jednak, że faworytem konfrontacji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Trzeba przyznać, że "Ponczek" bardzo trafnie wybrał piosenkę na wejście do klatki. Wybrał... "Rudego rydza" w nawiązaniu do koloru włosów rywala. Jego konkurent w tym czasie czekał w oktagonie. 

Pojedynek był wyrównany. "Patrykos" starał się wyrządzić rywalowi krzywdę, a pomóc w tym miała mu jego szybkość. Po stronie "Ponczka" największą zaletą była siła. Patryk Domke miał swoją szanse i trafiał rywala. Reprezentant "Warszawskiego Koksa" imponował mocnymi uderzeniami.

Po trzech rundach triumfatora musieli wyłonić sędziowie. Jednogłośną decyzją wskazali oni, że pojedynek zwyciężył Paweł "Ponczek" Domke. 

- Jestem zmęczony. Bałem się, że zabraknie tlenu, ale było na styk. Czułem przewagę fizyczną. Wiedziałem pod koniec, że trudno będzie mu wstać - przyznał po walce zwycięzca.

Fame MMA 9 odbywa się w łódzkim Hotelu Hilton. Podczas wydarzenia dojdzie do dziesięciu pojedynków - dziewięciu na zasadach mieszanych sztuk walki i jednego w formule boksu. Impreza transmitowana jest w PPV. Relację z gali przeprowadza serwis WP SportoweFakty.

W głównych starciach wystąpią między innymi Patryk "Kizo" Woziński, Sylwester Wardęga, Marcin Malczyński, Jakub "Kubańczyk" Flas, Gabriel "Arab" Al-Sulwi, Kaper "Blonsky" Błoński, Paweł "Ponczek" Sikora, Patryk "Patrykos" Domke, Filip Zabielski i Mariusz "Hejter" Słoński.

Zobacz także:
-> MMA. UFC 259. Maciej Szumowski: Jan Błachowicz już jest wielki. Wierzę w legendarną polską siłę
-> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem
-> Fame MMA 9. Kim jest Patryk "Kizo" Woziński, gwiazda walki wieczoru?
-> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Czy "Patrykos" powinien dostać kolejną szansę od Fame MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Laast Zgłoś komentarz
  "Znaczna większość widzów uważała jednak, że faworytem konfrontacji." Że kto jest faworytem? Może byście dokończyli zdanie. Paweł "Ponczek" DOMKE?! A NIE SIKORA?
  Czytaj całość
  Kto pisał ten artykuł? Widać, że nie nadaje się do tego, albo był wczorajszy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×