Piotr Żyła wygrał 100 tys. złotych. W swoim stylu wyjawił, co za to kupił

W porównaniu z innymi sportami, w skokach narciarskich nie dostaje się na wygranych zawodach grubych milionów. Piotr Żyła ze swoich zarobków jest jednak zadowolony, o czym mówił w programie Kuby Wojewódzkiego na antenie TVN.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Żyła WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Dla Piotra Żyły był to najlepszy sezon skoków narciarskich w karierze. 34-latek zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a pięć konkursów zakończył na podium (dwa razy był drugi, trzy razy trzeci). Największy sukces odniósł jednak na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym.

Pod koniec lutego w konkursie indywidualnym na skoczni średniej w Oberstdorfie Żyła sensacyjnie zajął pierwsze miejsce. W rozmowie z Kubą Wojewódzkim wyjawił, że za tytuł mistrza świata zarobił 25 tys. euro, co w przeliczeniu daje nieco ponad 110 tys. zł.

"Co sobie za to kupiłeś?" - spytał gospodarz popularnego programu, na co Żyła, w swoim stylu, z uśmiechem na ustach odparł, że kupił... popularny słodki napój.

- Jestem zadowolony z zarobków w skokach. Generalnie ja lubię skoki - mówił jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich.

Oprócz premii za mistrzostwo świata, Żyła zarobił ponad 400 tys. zł w zawodach w Pucharze Świata w sezonie 2020/2021. Tym samym w klasyfikacji finansowej uplasował się na siódmym miejscu (więcej TUTAJ).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)