Zawrzało na derbach Rzymu. Obsceniczny gest piłkarza Romy

Lazio pokonało w niedzielę Romę 3:2. Sporo działo się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Obrażany przez kibiców gospodarzy Nicolo Zaniolo odpowiedział wykonując obsceniczny gest.

Mateusz Kozanecki
Nicolo Zaniolo wykonał obsceniczny gest Twitter / Ronald Morgan / Nicolo Zaniolo wykonał obsceniczny gest
Dużych emocji dostarczyły niedzielne derby Rzymu. Lazio prowadziło już z AS Roma 2:0 w 19. minucie, ale podopieczni trenera Jose Mourinho nie dawali za wygraną. Jeszcze przed przerwą trafił Roger Ibanez. Ostatecznie jednak gospodarze zwyciężyli 3:2 i awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Sporo działo się nie tylko na boisku. W 77. minucie Mourinho zdjął Nicolo Zaniolo. Kiedy schodził na ławkę, część kibiców Lazio obrażała 22-latka, o czym poinformował portal football-italia.net.

Zaniolo nie pozostał im dłużny. Odpowiedział obscenicznym gestem skierowanym do fanów drużyny przeciwnej. Jego zachowanie zostało sfilmowane, a nagrania z tego zdarzenia krążą po mediach społecznościowych.

W trwających rozgrywkach Serie A Nicolo Zaniolo rozegrał pięć spotkań. Nie zdołał do tej pory strzelić bramki i zaliczyć asysty. Dostał za to dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę w sierpniowym starciu z Fiorentiną (3:1).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)