Jak powiedział, tak zrobił. Piękny gest Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Robert Lewandowski podczas Gali Mistrzów Sportu
PAP / Piotr Nowak / Robert Lewandowski podczas Gali Mistrzów Sportu
zdjęcie autora artykułu

Robert Lewandowski podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu zdobył się na deklarację wzięcia udziału w aukcji złotego medalu olimpijskiego Dawida Tomali. Mistrz olimpijski wystawił go na licytację w szczytnym celu.

W tym artykule dowiesz się o:

Dawid Tomala skradł show podczas gali. Zajął czwarte miejsce w plebiscycie, ale to, co powiedział na scenie, wywołało ogrom braw. Okazało się, że chce swoją nagrodę przekazać na szczytny cel.

Chodziarz chce pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie 12-letniego Kacpra. Szybko chęć udziału w licytacji zadeklarował Robert Lewandowski, zwycięzca plebiscytu. - Dzieciom zawsze chętnie pomagam. Na szczytne cele jestem chętny. Zdaję sobie sprawę, że nie o wszystkim trzeba mówić, ale o tej akcji mówmy jak najczęściej, jak najgłośniej - powiedział. Do licytacji doszło w niedzielę w hotelu Marriott w Warszawie. Z relacji, udostępnionej przez Dawida Tomalę na jego instastories, wynika, że wylicytował go faktycznie Robert Lewandowski. Zapłacił za niego 280 tysięcy złotych.

Piłkarz nie mógł odebrać go osobiście, musiał bowiem stawić się już w Monachium. Okazuje się jednak, że Lewandowski zamierza oddać medal Dawidowi Tomali i zrobi to osobiście.

Czytaj też: "Bardzo to przeżywa". Mama Roberta Lewandowskiego ujawniła, po jakim wydarzeniu syn miał łzy w oczach Paweł Fajdek dolał oliwy do ognia. Ma nietypową propozycję

ZOBACZ WIDEO: Huknął nie do obrony! Tę bramkę można oglądać godzinami

Źródło artykułu: