Spadniesz z krzesła. Tyle za walkę dostaną Chalidow i Adamek

Tomasz Adamek miał udaną karierę w boksie, a w sobotę stoczył pierwszą walkę w KSW. Pięściarz z Gilowic wygrał z Mamedem Chalidowem, a obaj sportowcy mogą liczyć na spory zarobek po ostatniej batalii.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tomasz Adamek w walce z Mamedem Chalidowem Materiały prasowe / Na zdjęciu: Tomasz Adamek w walce z Mamedem Chalidowem
Mamed Chalidow to legenda KSW, zaś Tomasz Adamek należy do najlepszych bokserów w polskiej historii. Dlatego też ich sobotnia walka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przełożyło się to na sowitą wypłatę dla Chalidowa i Adamka.

Na początku lutego Martin Lewandowski z KSW na łamach "Super Expressu" ujawnił, że obaj sportowcy zarobią więcej niż 3 mln zł, jakie w 2022 roku za hitową walkę zgarnęli Mariusz Pudzianowski oraz Mamed Chalidow.

- Teraz ta gaża obu panów będzie wyższa. Mogę zdradzić, że w sumie Tomek i Mamed zarobią ponad 4 mln zł - powiedział Lewandowski w "SE".

ZOBACZ WIDEO: Adamek przemówił po walce z Chalidowem. Nawet nie udawał

Sam Adamek nie chciał zdradzić, ile dokładnie otrzyma za walkę z Chalidowem w ramach XTB KSW Epic. - Gdybyś przed walką miał na koncie 0 złotych, to po walce byłbyś milionerem? - zapytał przed paroma dniami dziennikarz Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty. - Mówimy o polskiej walucie? - doprecyzował "Góral". Gdy usłyszał odpowiedź twierdzącą, odparł: - No to tak.

- No płacą dobrze, naprawdę! Inaczej bym nie boksował. Są dobre pieniądze, plus mamy z Mamedem procent z pay-per-view. W Fame MMA też dostałem bardzo dobry kontakt na dwie walki, ale na razie myślę tylko o KSW - dodał Adamek, który ostatecznie nie ujawnił, czy jego gaża za walkę była bliższa miliona złotych, czy może dwóch milionów złotych.

W tej chwili nie wiadomo, czy Adamek stoczy kolejne pojedynki w XTB KSW. Wydaje się jednak niemożliwe, aby pięściarz z Gilowic zarobił w mieszanych sportach walki kwoty, na jakie mógł liczyć za hitowe walki w boksie zawodowym. Najwięcej otrzymał za starcie z Witalijem Kliczko. Na konto "Górala" wpłynęły wtedy 3 mln dolarów, co po ówczesnym kursie dawało ok. 10 mln zł. Z kolei za walkę z Thomasem Ulrichem zarobił kolejne 400 tys. dolarów, czyli ponad 1 mln złotych.

Czytaj także: - "Ale dramat". Eksperci zawiedzeni pechowym zakończeniem walki Adamek vs. Chalidow - "Instynkty zadziałały". Spójrz, co nagle zrobił Chalidow

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Tomasz Adamek powinien stoczyć kolejne walki w KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×