"Ale dramat". W sieci huczy po tym, co stało się na gali

Nie tak miał wyglądać main event XTB KSW Epic. Ze względu na kontuzję Mameda Chalidowa starcie zakończyło się po 3. rundzie i zwycięzcą został Tomasz Adamek. Zdaniem ekspertów, pięściarz miał dużo szczęścia w tym starciu.

Artur Babicz
Artur Babicz
Tomasz Adamek i Mamed Chalidow Materiały prasowe / Na zdjęciu: Tomasz Adamek i Mamed Chalidow
Oczekiwania wobec walki wieczoru XTB KSW Epic były ogromne. Nic w tym dziwnego, bowiem w klatce zmierzyły się legendy polskich sportów walki w XXI wieku. Chociaż Tomasz Adamek i Mamed Chalidow są już zaawansowani wiekowo to od pierwszych minut stworzyli ciekawe widowisko.

Pojedynek z rundy na rundę rozkręcał się coraz bardziej. Kulminacją było trzecie starcie, w którym ostatnie 30 sekund to była wymiana cios za cios i wydawało się, że nokdaun wisi w powietrzu. Niestety fani nie mogli zobaczyć już kolejnych rund, bowiem z powodu kontuzji dłoni z dalszej walki zrezygnował gwiazdor KSW. W ten sposób Adamek udanie wrócił do sportu po ponad 5-letniej przerwie.

Jednak zdaniem ekspertów legendarny pięściarz może mówić o dużym szczęściu, ponieważ ich zdaniem to właśnie zawodnik MMA miał przeważać w pojedynku. Dużym minusem Adamka miał być brak szybkości i słaba praca nóg, a to zawsze było jego mocną stroną.

"Ale dramat... Mamed dominował w trzeciej rundzie i świetnie walczył, ale nabawił się kontuzji i poddał walkę. Szkoda, fajnie się to zaczęło rozkręcać" - skomentował zakończenie walki Kacper Bartosiak, dziennikarz TVP Sport.

"Mamed lepszy w boksie od Adamka. Szkoda tej walki" - krótko opisał tę walkę Łukasz Jurkowski, były gwiazdor KSW.

"Mamed wyglądał bardzo dobrze, a zabiła tę walkę kontuzja. Smutny koniec. Zdecydowanie Tomek nie miał szybkich nóg i nie mógł złapać Mameda... Szkoda, że tak to się skończyło, bo otworzyła tę walkę końcówka trzeciej rundy!" - skomentował Maciej Turski, dziennikarz Kanału Sportowego.

"Dwie absolutne LEGENDY. Wielka szkoda, że walka Adamek - Khalidov zakończona kontuzją" - podsumował Samuel Szczygielski, dziennikarz Meczyki.pl.

"Trochę niedosyt po tym main evencie, ale prawdopodobnie Mamed złamał rękę. Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie teraz jakie szanse ma Bandura w ewentualnym starciu z Adamkiem. Może i Adamek stary, ale to stary lis. Nie dopuści do siebie rywala" - napisał Michał Cichy, dziennikarz MMA.pl.

"Szkoda, fajnie się oglądało" - krótko opisał main event XTB KSW Epic Sergiusz "The Nitrozyniak" Górski.

ZOBACZ WIDEO: "Jakby mnie ktoś złapał wózkiem widłowym". Sobiech po walce z Charzewskim na KSW 91

Zobacz także: Starcie legend wagi ciężkiej na XTB KSW Epic
Zobacz także: Chalidow obalił Adamka w starciu legend

Czy Tomasz Adamek powinien zgodzić się na rewanż z Mamedem Chalidowem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×