Wielki sukces Tomasza Bartnika. Polak został mistrzem świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Aleksander Koźmiński / Na zdjęciu: Tomasz Bartnik
PAP / Aleksander Koźmiński / Na zdjęciu: Tomasz Bartnik

Wielki sukces podczas mistrzostw świata w strzelectwie osiągnął Tomasz Bartnik. Polak sięgnął po złoty medal w strzelaniu z karabinu w trzech postawach z odległości 50 metrów. Tym samym Bartnik wywalczył kwalifikację olimpijską.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrzostwa świata rozgrywane są w południowokoreańskim Changwon. Zawodnik strzeleckiej sekcji Legii Warszawa nie miał sobie równych. Wyrównał swój własny rekord Polski w fazie zasadniczej, a w finale do tego wyniku zabrakło mu zaledwie 0,1 punktu. To jego największy sukces w karierze.

Tomasz Bartnik zdobył 460,4 punktu i o trzy punkty wyprzedził Chorwata Petara Gorsę. Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Michael McPhail, który do reprezentanta Polski stracił aż 13,5 punktu.

Tym samym polski strzelec wywalczył kwalifikację do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Wcześniej jego najlepszym wynikiem było zajęcie trzeciego miejsca w zawodach Pucharu Świata w Gabali w 2017 roku.

To drugi medal biało-czerwonych w Changwon. Wcześniej srebro w strzelaniu do ruchomej tarczy wywalczył Łukasz Czapla.