Karolina Wolińska mistrzynią Polski w surfingu!

Karolina Wolińska została w czwartek mistrzynią Polski w surfingu. Zawody odbyły się w Chałupach w ramach 11. edycji ERGO Hestia Polish Surfing Challenge. W kategoriach juniorek oraz juniorów zwyciężyli Julia Damasiewicz i Jakub Kuzia.

Maciej Frąckiewicz
Karolina Wolińska na najwyższym stopniu podium Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karolina Wolińska na najwyższym stopniu podium

Zawody w Chałupach odbywały się na prognozę i organizatorzy ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 doczekali się w końcu odpowiednich warunków, żeby przeprowadzić mistrzostwa Polski w surfingu. Rywalizacja odbyła się w czwartek 24 sierpnia i toczyła się w trzech kategoriach: seniorek, juniorek oraz juniorów.

W najstarszej grupie wiekowej najlepiej z deską na falach poradziła sobie Karolina Wolińska, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęła Jagoda Budek, a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Pietrasik. Ta ostatnia zajęła także drugie miejsce w kategorii juniorek, a niespełna dwa tygodnie wcześniej - 13 sierpnia - została mistrzynią Polski w SUP Wave.

W kategorii juniorek poza Pietrasiak pierwszą trójkę utworzyły Julia Damasiewicz, która wygrała oraz Zofia Mierzejewska. Natomiast wśród juniorów zwyciężył Jakub Kuzia, a na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się Kornel Ochrymowicz i Hubert Dydel.

W ramach ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 czekają nas jeszcze zmagania seniorów o tytuł najlepszego surfera w Polsce. Zawody również obędą na prognozę i data startu zostanie podana 3 dni przed zawodami.