Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Rosjanie nie dostali zgody. Nie wystąpią na mistrzostwach świata

Maksim Chramcow i Władysław Larin nie wezmą udziału w mistrzostwach świata w taekwondo w Baku. Obaj zostali wykluczeni ze względu na publiczne wsparcie dla Władimira Putina.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Maksim Chramcow Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Maksim Chramcow
To byłby międzynarodowy skandal, gdyby Maksim Chramcow i Władysław Larin zostali dopuszczeni do rozpoczynających się pod koniec maja mistrzostw świata w taekwondo. Obaj nie kryją się bowiem ze swoim poparciem dla Władimira Putina, który w lutym zeszłego roku rozpętał wojnę w Ukrainie.

O tym, że istnieje możliwość, iż obaj zawodnicy sportów walki wezmą udział w tej imprezie pisaliśmy tutaj ->>. Chramcow nie szczędził publicznych peanów na cześć prezydenta Rosji. "Kochamy cię, cenimy i wspieramy" - mówił w jednym z filmów zamieszczonym w sieci.

Zarówno on, jak i Larin zostali zgłoszeni do startu w mistrzostwach, ale wiadomo już, że nie wezmą w nich udziału. Światowa Federacja Taekwondo odrzuciła wniosek rosyjskiego związku, o czym informuje portal insidethegames.biz.

Naturalnie decyzję tę Rosjanie przyjęli z dezaprobatą. - Widocznie komuś opłaca się eliminować konkurentów bez czekania na rozpoczęcie zawodów - powiedział Giennadij Żygulski, który sprawuje funkcję dyrektora wykonawczego w rosyjskiej organizacji zajmującej się taekwondo.

Należy dodać, że z udziału w mistrzostwach wycofali się reprezentanci Ukrainy. Wszystko ze względu na to, że wydano zgodę na uczestnictwo w światowym czempionacie niektórym Rosjanom i Białorusinom, którzy oficjalnie mają wystąpić w neutralnych barwach. Mistrzostwa rozpoczną się 29 maja w stolicy Azebrejdżanu.

Czytaj również:
Kasparow o warunkach powrotu Rosjan do międzynarodowego sportu

ZOBACZ WIDEO: Awantura w Moskwie. Jurkowski zdradza, co się działo po walce Błachowicza
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×