Co za wyczyn młodych Polaków na mistrzostwach Europy! Grad medali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / GPFT / Na zdjęciu: Polka walcza na mistrzostwach Europy
Facebook / GPFT / Na zdjęciu: Polka walcza na mistrzostwach Europy

Polscy kadeci oraz młodzicy wybitnie spisali się na mistrzostwach Europy w taekwondo federacji ITFU. Wywalczyli ponad 50 medali. - To nasze oczka w głowie - mówi prezes GPFT Piotr Gąsior.

W niedzielę w hiszpańskich Las Rozas koło Madrytu odbywały się zawody kończące mistrzostwa Europy w taekwondo federacji ITFU. W ostatnim dniu na macie rywalizowali głównie najmłodsi zawodnicy czyli młodzicy oraz kadeci, którzy mają od 8 do 13 lat.

O medale powalczyli jednak także nieznacznie starsi juniorzy. Jednak byli to ci sportowcy, którzy nie posiadają jeszcze czarnych, lecz niższe pasy. Zawodnicy, którzy mają czarny pas, nie mogą bowiem walczyć z niższymi rangą rywalami. Chodzi o równość, a także bezpieczeństwo rywalizacji.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie i kolejne krążki do dorobku polskiej reprezentacji lądowały co kolejne kilka minut. Biało-Czerwoni wywalczyli 16 złotych medali, 15 srebrnych, 21 brązowych. Łącznie więc najmłodsi Polacy przywiozą do kraju 52 krążki.

Trzeba zaznaczyć piątek odbyły się zawody w kategoriach juniorskich. W nich nasi reprezentanci zdobyli 35 krążków. W sobotę w zawodach seniorów i weteranów Biało-Czerwoni 12-krotnie stawali na podium. Łącznie w Las Rozas nasza reprezentacja zdobyła 99 medali. 25 złotych, 27 srebrnych i 47 brązowych.

- Wyniki są zgodnie z oczekiwaniami. Młodzicy i kadeci zdobyli największą ilość medali i to bardzo cieszy. To nasze oczka w głowie. Juniorzy zaprezentowali się trochę gorzej, ale wciąż dobrze, a seniorzy średnio. Poziom w większości konkurencji był bardzo wysoki - mówi Piotr Gąsior, prezes Polskiej Federacji Taekwon-do (GPFT).