LM: w piątek półfinal Olimpii-Unii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W piątek rozpoczyna się kolejna faza elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. W pierwszym półfinale wystąpią mistrzowie Polski – Olimpia-Unia Grudziądz. Rywalem drużyny Piotra Szafranka będzie szwedzki zespół Eslovs Ai Bordtennis.

Szwedzi rywalizowali w grupie C z AS Pontoise Cergy, SV Werder Bremen i KST Energą-Manekinem Toruń. Spotkania w fazie grupowej zakończyli na 2. miejscu. W ćwierćfinale, najpierw zespół z Eslovs pokonał francuskie Chartres 3:1. W meczu rewanżowym, rywale polskiej drużyny ulegli Chartres ASTT 2:3, ale taki wynik zapewnił im awans do półfinału.

Z kolei Olimpia-Unia Grudziądz zakończyła rywalizację w grupie B na 1. miejscu, przed UMMC Verkhnaya Pyshma. W ćwierćfinale, mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali niemiecki FC Saarbrucken Tischtennis (3:1, 3:2).

Skład Olimpii-Unii na piątkowe spotkanie to: Kaii Yoshida, Wang Yan, Yaroslav Zhmudenko, Patryk Zatówka.

Zespół z Eslovs tworzą takie nazwiska, jak: Xu Hiu, Robert Svensson, Mattias Oversjo. Piątkowy półfinał rozpocznie się o godzinie 19:00. Mecz rewanżowy w Grudziądzu zaplanowano na 1. kwietnia, na godzinę 18:00.

W drugim półfinale AS Pontoise Cergy podejmie u siebie TTC Fakel Gazprom. Ten mecz zostanie rozegrany 13. marca o godzinie 17:00. Rewanż 1. kwietnia o 14:20.

Źródło artykułu: