Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

W weekend wystartowała LOTTO Superliga

W inauguracyjnej kolejce zaimponowali gracze Morlin Ostróda, którzy zaskakująco łatwo poradzili sobie z przemeblowanym Kolpingiem Frac Jarosław 3:0.

 Redakcja
Redakcja

W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odniosły Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i KST Energa-Manekin Toruń.

W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach w LOTTO Superlidze zadebiutowało aż siedmiu zawodników! Najwięcej nowych twarzy pojawiło się w meczu Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W ekipie miejscowych porażki doznali Marek Badowski i Harmeet Desai, natomiast w zespole Tomasza Redzimskiego w roli triumfatorów od stołu odeszli Japończyk Masaki Yoshida i Grek Panagiotis Gionis.

Pierwsze pojedynki nowego sezonu pokazały, że rywalizacja o miano najlepszej ekipy w LOTTO Superlidze będzie niezwykle interesująca. Dość niespodziewanie swój akces w walce o play off zgłosiły Condohotels Morliny Ostróda. Wymiana Adriana Więcka na Bartosza Sucha sprawiła, że podopieczni Tomasza Krzeszewskiego mogą się bić w tym sezonie o wysokie lokaty. Inauguracyjny mecz pokazał także siłę Dartom Bogorii. Grodziszczanie, którzy w letnim okienku transferowym poczynili spore zakupy, chcą w tym sezonie odzyskać mistrzowską koronę i są jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w LOTTO Superlidze.

Kolejne emocje w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego czekają na kibiców już we wtorek. W LOTTO Superlidze zadebiutuje Unia-AZS AWFiS Gdańsk, która zajęła miejsce Olimpii-Unii Grudziądz. Podopieczni Piotra Szafranka w pierwszej kolejce podejmą Dojlidy Białystok z Wangiem Zeng Yi w składzie. Dzień później dojdzie do starcia Fibrain G2A AZS Politechniki Rzeszów z 3S Polonią Bytom.

Pierwszą kolejkę LOTTO Superligi zakończy starcie Poltarex Pogoni Lębork z Dekorglassem Działdowo. Pojedynek ten odbędzie się dopiero 2. października ze względu na start Patryka Chojnowskiego w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Warto także dodać, że kolega klubowy Polaka - Wong Chun Ting wystąpił ostatnio w prestiżowych meczu Azja - Europa."

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×