Polacy zagrają w Drużynowych Mistrzostwach Europy

Reprezentanci Polski pokonali w rewanżowym spotkaniu Czechów 3:0 i dzięki temu wywalczyli awans do Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu. W pierwszym meczu, rozegranym na wyjeździe, Polacy wygrali 3:2.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
PAP / Artur Reszko

Do pierwszego pojedynku w Białymstoku został oddelegowany kapitan reprezentacji Polski - Wang Zeng Yi. Jego rywalem był Tomas Konecny, który w pierwszym spotkaniu, w Czechach, nie wystąpił. Na co dzień Konecny gra w 3S Polonii Bytom, dlatego obaj zawodnicy wiedzieli, czego mogą się spodziewać po drugiej stronie stołu.

W pierwszym secie "Wandżi" objął prowadzenie 8:5, ale przegrał 9:11. Naszym reprezentantom bardzo pomagała miejscowa publiczność, która na co dzień wspiera lidera Dojlid Białystok w rozgrywkach LOTTO Superligi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wang Zeng Yi 3:1 i Polacy wyszli na prowadzenie.

W drugim pojedynku Jakub Dyjas nie dał szans Lubomirowi Jancarikowi, pokonując rywala 3:0. Wynikiem 3:1 zakończył się trzeci mecz, w którym Robert Floras z 3S Polonii Bytom, który na co dzień jest klubowym kolegą Konecnego, rywalizował z Dimitrijem Prokopcovem z PKS Kolpinga Fraca Jarosław. Było to chyba najbardziej widowiskowe spotkanie, które mogło bardzo podobać się wszystkim kibicom. Po wielu długich i widowiskowych akcjach Floras wygrał 3:1, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Polaków.

Wygrane dwa mecze oznaczają udział naszych reprezentantów w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane jesienią w Luksemburgu.

Polska - Czechy 3:0

Wang Zeng Yi - Tomas Konecny 3:1 (9:11, 11:6, 11:9, 11:8)
Jakub Dyjas - Lubomir Jancarik 3:0 (11:9, 12:10, 11:5)
Robert Floras - Dimitrij Prokopcov 3:1 (7:11, 11:8, 14:12, 13:11)

ZOBACZ WIDEO Wielkie emocje! Isco uratował Real! Zobacz skrót meczu ze Sportingiem Gijon [ZDJĘCIA ELEVEN]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×