KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

100 stołów do pingponga na PGE Narodowym

Już 1 września PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata. Tego dnia odbędzie się druga edycja Pingpongowego PGE Narodowego. Wydarzenie będzie zorganizowane z jeszcze większym rozmachem niż premierowa edycja.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Tenis stołowy Materiały prasowe / Tenis stołowy

Dla uczczenia w sportowy sposób setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Polski Związek Tenisa Stołowego na płycie naszego flagowego stadionu zainstaluje 100 stołów do ping-ponga. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Po wielkim sukcesie zeszłorocznego wydarzenia, wiedzieliśmy że musimy pójść za ciosem i zorganizować kolejną edycję Pingpongowego PGE Narodowego z jeszcze większą pompą. To wydarzenie ma na celu propagowanie i upowszechnianie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny sprawiającej grającym wiele frajdy - powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Lucjan Błaszczyk zakończy karierę na PGE Narodowym

1 września będzie bardzo ważnym dniem dla czołowego polskiego tenisisty stołowego Lucjana Błaszczyka. Podczas Pingpongowego PGE Narodowego zakończy on swoją długą i bogatą karierę zawodniczą.

- Już nie mogę się doczekać widoku 100 stołów na płycie naszego najpiękniejszego stadionu. Będzie to dla mnie wyjątkowy dzień, który wywoła wspomnienia i zapewne nostalgiczny nastrój. Dominować będzie jednak radość, bo w wydarzeniu weźmie udział dużo osób, które uczestniczyły w mojej karierze. Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproszenie przyjęli moi przyjaciele - wielkie gwiazdy tenisa stołowego: Władimir Samsonow, Werner Schlager oraz Jörgen Persson. Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery - w doborowym gronie, na pięknym obiekcie, z piękną oprawą. Oczywiście nie skończę swojej przygody z tenisem stołowym - będę realizował się na polu trenerskim - powiedział Lucjan Błaszczyk.

W swojej karierze Błaszczyk wywalczył 34 tytuły Mistrza Polski, zdobył 12 medali mistrzostw Europy, a także wystąpił w czterech Igrzyskach Olimpijskich.

Turniej Pingpongowych Gwiazd

O godzinie 11.30 na specjalnie zaaranżowanym stole centralnym rozpocznie się Turniej Pingpongowych Gwiazd. W szranki staną Lucjan Błaszczyk, Władimir Samsonow, Werner Schlager i Jörgen Persson. Zmagania poprzedzi losowanie par półfinałowych.

Władimir Samsonow to jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych w historii. Werner Schlager jest ostatnimi Mistrzem Świata w grze pojedynczej, który nie pochodzi z Chin (2003 rok). Jörgen Persson jest multimedalistą mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. Wybitny szwedzki tenisista był gościem pierwszej edycji Pingpongowego PGE Narodowego. Zeszłoroczne wydarzenie wywarło na nim tak duże wrażenie, że bez wahania ponownie przyjął zaproszenie.

Turnieje dzieci i młodzieży oraz rywalizacja w kategorii OPEN

W ramach Pinpongowego PGE Narodowego zostanie przeprowadzony 6 turniejów dla dzieci i młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2008 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2006 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2004 roku lub później). W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. Regulamin turniejów dostępny będzie od czwartku, 9 sierpnia na stronie www.pzts.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/PolskiTS/.

Nie zabraknie też turnieju w kategorii open, w którym nie będzie ograniczeń wiekowych i podziału na płeć.

Pingpongowy Ekspert - konkurs sprawności

Już o 10.00 każda osoba, która przyjdzie na PGE Narodowy będzie mogła rozpocząć zbieranie sprawności związanych z tenisem stołowym i technikami gry. Instruktorami i egzaminatorami będą zawodnicy oraz trenerzy Reprezentacji Polski. Na wszystkich tych, którzy zdobędą 8 sprawności czekają pamiątkowe medale. "Odkręć Reprezentanta", "Trzy szybkie z robotem" czy "Pingpongowy trzon" to trzy z tajemniczych dyscyplin, które czekają na uczestników zabawy.

Wystawa niepodległościowa

Pingpongowy PGE Narodowy realizowany jest w ramach obchód stulecia odzyskania niepodległości. Polski Związek Tenisa Stołowego dla gości przygotował wydarzenia wystawę nawiązującą do związku historii polskich sportowców w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Patronat Honorowy

Pingpongowy PGE Narodowy objęty został honorowym patronatem Pana Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport HD.

Ramowy Scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego

9.00 - początek zapisów do turniejów
10.00 - otwarcie płyty PGE Narodowego dla uczestników i gości
10.00 - 11.30 Pingpongowy Ekspert - I tura wyzwań
10.45 - wspólne zdjęcie uczestników i gwiazd
11.00 - uroczyste otwarcie imprezy i powitanie przybyłych uczestników oraz losowanie par w meczach gwiazd
11.00 - 15.30 turniej dziewcząt i chłopców w 6 kategoriach wiekowych
11.30 - mecze gwiazd (Samsonow, Schlager, Persson, Błaszczyk)
Około 13.30 Lucjan Błaszczyk Show oraz mecze pokazowe LOTTO Superligi Tenisa Stołowego
16:00 - wręczenie nagród dla triumfatorów w turniej dzieci
14:00 - 16:30 Pingpongowy Ekspert - II tura wyzwań
14:00 - 18:30 turniej w kategorii open
17:00 - wręczenie medali dla Pingpongowych Ekspertów
19:00 - wręczenie nagród dla triumfatorów turnieju open
19:30 - zamknięcie imprezy

Do zobaczenia 1 września podczas Pingpongowego PGE Narodowego!

ZOBACZ WIDEO Angelika Cichocka nie kryje rozczarowania. "Taktycznie zawaliłam sprawę"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "...zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata" - czego to nie wymyślą. całego świata
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×