Wielka rywalka Magdy Linette. Pierwszy ćwierćfinał Karoliny Pliskovej w tym roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO  / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Magda Linette poznała kolejną rywalkę w turnieju WTA 250 w Strasburgu. Została nią niemiecka tenisistka, była liderka rankingu Andżelika Kerber. Karolina Pliskova osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w sezonie.

W Strasburgu Magda Linette awans do ćwierćfinału zapewniła sobie we wtorek. Kolejna rywalka Polki została wyłoniona dzień później. Poznaniankę czeka starcie z Andżeliką Kerber (WTA 22), która pokonała 6:2, 3:6, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 45). W trzecim secie Niemka od 3:1 straciła trzy gemy, ale kolejne trzy padły jej łupem.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu Kerber pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 16 break pointów. Niemka jest byłą liderką rankingu i zdobywczynią trzech wielkoszlemowych tytułów (Australian Open i US Open 2016, Wimbledon 2018). Linette zmierzy się z nią po raz pierwszy. Spotkanie odbędzie się w czwartek.

Karolina Pliskova (WTA 8) pokonała 6:3, 1:6, 6:1 Bernardę Perę (WTA 122). W ciągu 94 minut była liderka rankingu zaserwowała 16 asów. Obroniła 12 z 15 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi. W 2020 roku w Dosze Czeszka rozbiła Amerykankę 6:3, 6:0.

Pliskova ma teraz bilans tegorocznych meczów 4-6. Do rywalizacji przystąpiła dopiero w marcu, bo zmagała się z kontuzją prawej ręki. Czeszka awansowała do pierwszego ćwierćfinału od US Open 2021. W piątek zmierzy się z Maryną Zaniewską. Dla Pliskovej jest to drugi występ w Strasburgu. W 2013 roku odpadła w I rundzie po porażce z Misaki Doi.

Elise Mertens (WTA 33) wygrała 7:5, 7:5 z Anną-Leną Friedsam (WTA 207). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Belgijka wykorzystała pięć z 16 break pointów. Viktorija Golubić (WTA 60) pokonała 6:4, 6:2 Fione Ferro (WTA 139). W ciągu 96 minut Szwajcarka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Kaja Juvan (WTA 81) zatrzymała Nefise Berberović (WTA 306), pogromczynię Sloane Stephens. Słowenka wróciła z 0:2 w drugim secie i zwyciężyła reprezentantkę Bośni i Hercegowiny 6:2, 6:3.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251 tys. dolarów środa, 18 maja

II runda gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 1/WC) - Bernarda Pera (USA) 6:3, 1:6, 6:1 Andżelika Kerber (Niemcy, 2/WC) - Alaksandra Sasnowicz (Q) 6:2, 3:6, 6:4 Elise Mertens (Belgia, 4) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 7:5, 7:5 Viktorija Golubić (Szwajcaria, 9) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 6:2 Oceane Dodin (Francja) - Jekaterina Makarowa (Q) 6:2, 6:1 Kaja Juvan (Słowenia) - Nefisa Berberović (Bośnia i Hercegowina, LL) 6:2, 6:3

Przeczytaj także: Wielki powrót był blisko. Super tie break rozstrzygnął mecz Katarzyny Piter Nie tylko Świątek będzie rozstawiona w Roland Garros. Linette znów zaskoczy?

Czy Magda Linette pokona Andżelikę Kerber?