Wielki powrót był blisko. Super tie break rozstrzygnął mecz Katarzyny Piter

Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann stoczyły zażarty bój w ćwierćfinale gry podwójnej zawodów WTA 250 na kortach ziemnych w Strasburgu. Polsko-belgijska para przegrała jednak z duetem Kaitlyn Christian i Lidzia Marozawa.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
We wtorek Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann pokonały rozstawione z trzecim numerem Chinki Yifan Xu i Zhaoxuan Yang (więcej tutaj). W środę czekało je kolejne wyzwanie. W ćwierćfinale międzynarodowych mistrzostw Strasburga ich przeciwniczkami były Kaitlyn Christian i Lidzia Marozawa. Po 87 minutach Amerykanka i Białorusinka zwyciężyły 2:6, 6:3, 10-8.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Piter i Zimmermann rozpoczęły mecz od dwóch przełamań. Bezpieczną przewagę utrzymały do końca seta i pewnie zamknęły premierową odsłonę.

W drugiej partii obudziły się rywalki. Polka i Belgijka odrobiły co prawda stratę przełamania w trzecim gemie, ale już po zmianie stron Christian i Marozawa zdobyły kolejnego breaka, tym razem przy podaniu poznanianki. Amerykańsko-białoruski duet utrzymał przewagę i zwyciężył w drugiej części meczu 6:3.

Ponieważ po dwóch setach był remis, decydujący okazał się super tie break. W rozgrywce tej Piter i Zimmermann przegrywały już 0-5, lecz dzięki kapitalnej postawie zdobyły siedem kolejnych punktów. Końcówka należała jednak do przeciwniczek. Wypracowały one piłkę meczową, a niewymuszony błąd Polki zakończył spotkanie.

Christian i Marozawa awansowały do półfinału turnieju debla. Ich przeciwniczkami będą teraz najwyżej rozstawione Sania Mirza z Indii i Czeszka Lucie Hradecka. Piter i Zimmermann zakończyły udział w zawodach na 1/4 finału. Za występ w Strasburgu otrzymają po 60 punktów do rankingu deblistek oraz czek na sumę 1895 euro do podziału.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251 tys. dolarów
środa, 18 maja

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Kaitlyn Christian (USA) / Lidzia Marozawa - Katarzyna Piter (Polska) / Kimberley Zimmermann (Belgia) 2:6, 6:3, 10-8