Novak Djoković wkroczył rozpędzony do Paryża

Novak Djoković powrócił do wielkiego szlema. Występ w Rolandzie Garrosie rozpoczął przekonującym zwycięstwem w trzech setach z Yoshihito Nishioką. Sześć wieczornych meczów zostało przerwanych z powodu deszczu.

Novak Djoković PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Novak Djoković
Początek sezonu nie był prosty dla Novaka Djokovicia. W Australian Open nie zagrał z powodu zamieszania związanego z brakiem szczepienia na koronawirusa, a i później poniósł niespodziewane porażki. Do Paryża przyjechał zbudowany pierwszym zwycięstwem turniejowym w Rzymie.

Tym samym Serb do drugiej połowy maja czekał na pierwszy w roku mecz w turnieju wielkoszlemowym. Przeciwnikiem rozstawionego z numerem pierwszym Djokovicia był ambitny i energiczny Yoshihato Nishioka. Faworytem był tenisista z Bałkanów i stopniowo odbierał przeciwnikowi nadzieję na sprawienie niespodzianki.

W pierwszym secie Djoković pozwolił Japończykowi na wygranie trzech gemów. Z czasem nabierał rozpędu, prezentował coraz szerszy wachlarz zagrań i prowokował coraz liczniejsze błędy Nishioki. Druga partia zakończyła się wynikiem 6:1, a trzecia 6:0. Zniechęcony Nishioka miał coraz mniej do powiedzenia na korcie. Djoković pokazał klasę i awansował w dwie godziny.

Wcześniej na korcie zaprezentował się inny reprezentant Serbii i również pokazał się z dobrej strony. Miomir Kecmanović wygrał w trzech setach z Tomasem Martinem Etcheverrym. Był to swoisty "rewanż" za porażkę 1:3 Dusana Lajovicia z innym Argentyńczykiem, Sebastianem Baezem.

W poniedziałek mecze na odkrytych kortach były przerywane dwa razy. Najpierw wczesnym popołudniem, a następnie wieczorem. Jednym z przegonionych przez deszcz zawodników był Kamil Majchrzak, który pożegnał się już z turniejem singlowym. Hubert Hurkacz wystartuje we wtorek. Sześciu meczów nie udało się wznowić przed godziną 23.