Kolejne ćwierćfinalistki wyłonione. Włoszka nie poszła za ciosem

Włoszka Camila Giorgi i Amerykanka Madison Keys zakończyły występ w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2022. W ćwierćfinale dojdzie do starcia Darii Kasatkiny z Weroniką Kudermetową.

Daria Kasatkina PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W drugi poniedziałek Rolanda Garrosa 2022 ma miejsce dokończenie IV rundy. Daria Kasatkina (WTA 20) pokonała 6:2, 6:2 Camilę Giorgi (WTA 30). W ciągu 80 minut tenisistka mieszkająca w Hiszpanii obroniła sześć break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Posłała 16 kończących uderzeń przy 10 niewymuszonych błędach. Giorgi miała 29 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek.

Włoszka po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału Rolanda Garrosa. W poprzedniej rundzie wyeliminowała Arynę Sabalenkę. W ten sposób odniosła 14. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Najlepszym wielkoszlemowym wynikiem Giorgi jest ćwierćfinał Wimbledonu 2018.

Kasatkina pozostaje bez straconego seta. Wyrównała swój najlepszy wynik w Paryżu z 2018 roku. Awansowała do trzeciego wielkoszlemowego ćwierćfinału. Drugi osiągnęła w Wimbledonie 2018. W środę powalczy o pierwszy półfinał w zawodach najwyższej rangi.

Weronika Kudermetowa (WTA 29) wygrała 1:6, 6:3, 6:1 z Madison Keys (WTA 22). W pierwszym secie na korcie zdecydowanie dominowała Amerykanka. W drugim sytuacja zmieniła się. Była siódma rakieta globu szybko oddała podanie i do końca nie odrobiła straty. Ostatni gem był bardzo zacięty. Keys obroniła sześć piłek setowych, ale siódma została przez jej rywalkę wykorzystana. W trzeciej partii Amerykanka osłabła i jedynego gema zdobyła przy stanie 0:3.

W trwającym godzinę i 41 minut meczu Keys wykorzystała trzy z czterech break pointów, a została przełamana pięć razy. Amerykance zanotowano 26 kończących uderzeń przy 31 niewymuszonych błędach. Kudermetowej naliczono 21 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kudermetowa awansowała do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału. Keys w każdej z czterech najważniejszych imprez doszła do półfinału, w tym w Rolandzie Garrosie 2018. Najlepszym rezultatem Amerykanki jest finał US Open 2017.

W ćwierćfinale dojdzie do starcia Kudermetowej z Kasatkiną. Ta druga była górą w ich jedynym do tej pory spotkaniu. Wygrała 1:6, 6:1, 6:2 w ubiegłym roku w Petersburgu.