KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Roland Garros: Program i wyniki kobiet (drabinka)

Iga Świątek jest najwyżej rozstawioną tenisistką w Rolandzie Garrosie 2022. W wielkoszlemowej imprezie w Paryżu zagrają także dwie inne polskie singlistki - Magda Linette i Magdalena Fręch. Tytułu broni Czeszka Barbora Krejcikova.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Iga Świątek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro

finał:

sobota, 4 czerwca

Iga Świątek (Polska, 1) - Cori Gauff (USA, 18) 6:1, 6:3

półfinał:

czwartek, 2 czerwca

Iga Świątek (Polska, 1) - Daria Kasatkina (20) 6:2, 6:1
Cori Gauff (USA, 18) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:1

ćwierćfinał:

środa, 1 czerwca

Iga Świątek (Polska, 1) - Jessica Pegula (USA, 11) 6:3, 6:2
Daria Kasatkina (20) - Weronika Kudermetowa (29) 6:4, 7:6(5)

wtorek, 31 maja

Martina Trevisan (Włochy) - Leylah Fernandez (Kanada, 17) 6:2, 6:7(3), 6:3
Cori Gauff (USA, 18) - Sloane Stephens (USA) 7:5, 6:2

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 30 maja

Iga Świątek (Polska, 1) - Qinwen Zheng (Chiny) 6:7(5), 6:0, 6:2
Jessica Pegula (USA, 11) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 4:6, 6:2, 6:3
Weronika Kudermetowa (29) - Madison Keys (USA, 22) 1:6, 6:3, 6:1
Daria Kasatkina (20) - Camila Giorgi (Włochy, 28) 6:2, 6:2

niedziela, 29 maja

Martina Trevisan (Włochy) - Alaksandra Sasnowicz 7:6(10), 7:5
Leylah Fernandez (Kanada, 17) - Amanda Anisimova (USA, 27) 6:3, 4:6, 6:3
Cori Gauff (USA, 18) - Elise Mertens (Belgia, 31) 6:4, 6:0
Sloane Stephens (USA) - Jil Teichmann (Szwajcaria, 23) 6:2, 6:0

III runda (1/16 finału):

sobota, 28 maja

Iga Świątek (Polska, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:3, 7:5
Qinwen Zheng (Chiny) - Alize Cornet (Francja) 6:0, 3:0 i krecz
Jessica Pegula (USA, 11) - Tamara Zidansek (Słowenia, 24) 6:1, 7:6(2)
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Leolia Jeanjean (Francja, WC) 6:1, 6:4
Weronika Kudermetowa (29) - Paula Badosa (Hiszpania, 3) 6:3, 2:1 i krecz
Madison Keys (USA, 22) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 16) 3:6, 6:1, 7:6(3)
Daria Kasatkina (20) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:2
Camila Giorgi (Włochy, 28) - Aryna Sabalenka (7) 4:6, 6:1, 6:0

piątek, 27 maja

Martina Trevisan (Włochy) - Daria Saville (Australia, WC) 6:3, 6:4
Alaksandra Sasnowicz - Andżelika Kerber (Niemcy, 21) 6:4, 7:6(5)
Leylah Fernandez (Kanada, 17) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) 7:5, 3:6, 7:5
Amanda Anisimova (USA, 27) - Karolina Muchova (Czechy) 6:7(7), 6:2, 3:0 i krecz
Elise Mertens (Belgia, 31) - Warwara Graczewa 6:2, 6:3
Cori Gauff (USA, 18) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:3, 6:4
Jil Teichmann (Szwajcaria, 23) - Wiktoria Azarenka (15) 4:6, 7:5, 7:6(5)
Sloane Stephens (USA) - Diane Parry (Francja) 6:2, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 26 maja

Iga Świątek (Polska, 1) - Alison Riske (USA) 6:0, 6:2
Danka Kovinić (Czarnogóra) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:3, 7:5
Qinwen Zheng (Chiny) - Simona Halep (Rumunia, 19) 2:6, 6:2, 6:1
Alize Cornet (Francja) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) 6:0, 1:6, 6:3
Jessica Pegula (USA, 11) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:1, 5:7, 6:4
Tamara Zidansek (Słowenia, 24) - Mayar Sherif (Egipt) walkower
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jekaterina Aleksandrowa (30) 6:7(3), 6:3, 6:4
Leolia Jeanjean (Francja, WC) - Karolina Pliskova (Czechy, 8) 6:2, 6:2
Paula Badosa (Hiszpania, 3) - Kaja Juvan (Słowenia) 7:5, 3:6, 6:2
Weronika Kudermetowa (29) - Aleksandra Krunić (Serbia, Q) 6:3, 6:3
Madison Keys (USA, 22) - Caroline Garcia (Francja) 6:4, 7:6(3)
Jelena Rybakina (Kazachstan, 16) - Katie Volynets (USA, WC) 6:4, 6:0
Shelby Rogers (USA) - Danielle Collins (USA, 9) 6:4, 6:3
Daria Kasatkina (20) - Fernanda Contreras Gomez (Meksyk, Q) 6:0, 6:3
Camila Giorgi (Włochy, 28) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:3, 7:5
Aryna Sabalenka (7) - Madison Brengle (USA) 6:1, 6:3

środa, 25 maja

Martina Trevisan (Włochy) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:2
Daria Saville (Australia, WC) - Petra Kvitova (Czechy, 32) 6:4, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy, 21) - Elsa Jacquemot (Francja, WC) 6:1, 7:6(2)
Alaksandra Sasnowicz - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 12) 3:6, 6:1, 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) - Bianca Andreescu (Kanada) 6:2, 6:4
Leylah Fernandez (Kanada, 17) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:2
Amanda Anisimova (USA, 27) - Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6:4, 6:1
Karolina Muchova (Czechy) - Maria Sakkari (Grecja, 4) 7:6(5), 7:6(4)
Warwara Graczewa - Ajla Tomljanović (Australia) 6:4, 6:7(5), 7:5
Elise Mertens (Belgia, 31) - Marie Bouzkova (Czechy) walkower
Cori Gauff (USA, 18) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 7:6(4)
Kaia Kanepi (Estonia) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 6:4, 6:4
Wiktoria Azarenka (15) - Andrea Petković (Niemcy) 6:1, 7:6(3)
Jil Teichmann (Szwajcaria, 23) - Olga Danilović (Serbia, Q) 6:4, 6:1
Sloane Stephens (USA) - Sorana Cirstea (Rumunia, 26) 3:6, 6:2, 6:0
Diane Parry (Francja) - Camila Osorio (Kolumbia) 6:3, 6:3

I runda:

wtorek, 24 maja

Simona Halep (Rumunia, 19) - Nastasja Schunk (Niemcy, LL) 6:4, 1:6, 6:1
Alize Cornet (Francja) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:0
Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1, 6:4
Jessica Pegula (USA, 11) - Qiang Wang (Chiny) 6:2, 6:4
Anhelina Kalinina (Ukraina) - Hailey Baptiste (USA, Q) 5:2 i krecz
Mayar Sherif (Egipt) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:3, 7:5
Tamara Zidansek (Słowenia, 24) - Claire Liu (USA) 6:2, 6:2
Jekaterina Aleksandrowa (30) - Greet Minnen (Belgia) 7:5, 6:3
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jasmine Paolini (Włochy) 4:6, 6:1, 7:6(5)
Karolina Pliskova (Czechy, 8) - Tessah Andrianjafitrimo (Francja, WC) 2:6, 6:3, 6:1
Paula Badosa (Hiszpania, 3) - Fiona Ferro (Francja, WC) 6:2, 6:0
Kaja Juvan (Słowenia) - Oksana Selechmetowa (Q) 7:5, 7:6(4)
Aleksandra Krunić (Serbia, Q) - Kamilla Rachimowa 6:4, 6:3
Madison Keys (USA, 22) - Anna Kalinska 6:3, 3:6, 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Taylor Townsend (USA) 6:3, 6:4
Katie Volynets (USA, WC) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:2, 2:6, 6:1
Jelena Rybakina (Kazachstan, 16) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 5:7, 6:2
Danielle Collins (USA, 9) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) 6:0, 6:4
Shelby Rogers (USA) - Tereza Martincova (Czechy) 6:4, 6:3
Fernanda Contreras Gomez (Meksyk, Q) - Panna Udvardy (Węgry) 7:6(8), 6:3
Daria Kasatkina (20) - Rebecca Sramkova (Słowacja, LL) 6:2, 6:0
Camila Giorgi (Włochy, 28) - Shuai Zhang (Chiny) 3:6, 6:2, 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan) - Irina Bara (Rumunia, Q) 6:3, 6:1
Madison Brengle (USA) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia, LL) 6:1, 6:2
Aryna Sabalenka (7) - Chloe Paquet (Francja) 2:6, 6:3, 6:4

poniedziałek, 23 maja

Iga Świątek (Polska, 1) - Łesia Curenko (Ukraina, Q) 6:2, 6:0
Alison Riske (USA) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:3, 6:3
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Kristina Kucova (Słowacja) 4:6, 7:6(1), 6:2
Danka Kovinić (Czarnogóra) - Ludmiła Samsonowa (25) 2:6, 6:2, 6:1
Qinwen Zheng (Chiny) - Maryna Zaniewska (Belgia) 6:3, 6:1
Leolia Jeanjean (Francja, WC) - Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 6:4, 6:3
Weronika Kudermetowa (29) - Lin Zhu (Chiny, Q) 6:4, 3:6, 6:3
Martina Trevisan (Włochy) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 6:0, 6:2
Daria Saville (Australia, WC) - Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) 6:1, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 32) - Anna Bondar (Węgry) 7:6(0), 6:1
Andżelika Kerber (Niemcy, 21) - Magdalena Fręch (Polska) 2:6, 6:3, 7:5
Elsa Jacquemot (Francja, WC) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:3, 6:3
Emma Raducanu (Wielka Brytania, 12) - Linda Noskova (Czechy, Q) 6:7(4), 7:5, 6:1
Bianca Andreescu (Kanada) - Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 3:6, 7:5, 6:0
Amanda Anisimova (USA, 27) - Naomi Osaka (Japonia) 7:5, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia) - Anett Kontaveit (Estonia, 5) 7:6(5), 7:5
Wiktoria Azarenka (15) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:7(7), 7:6(1), 6:2
Andrea Petković (Niemcy) - Oceane Dodin (Francja) 6:4, 6:2
Diane Parry (Francja) - Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 1:6, 6:2, 6:3

niedziela, 22 maja

Magda Linette (Polska) - Ons Jabeur (Tunezja, 6) 3:6, 7:6(4), 7:5
Alaksandra Sasnowicz - Xinyu Wang (Chiny) 6:4, 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) - Reka-Luca Jani (Węgry, LL) 6:1, 6:1
Katerina Siniakova (Czechy) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 7:6(6)
Leylah Fernandez (Kanada, 17) - Kristina Mladenović (Francja) 6:0, 7:5
Donna Vekić (Chorwacja, Q) - Mirjam Björklund (Szwecja, Q) 7:6(6), 6:2
Karolina Muchova (Czechy) - Carole Monnet (Francja, WC) 6:3, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 4) - Clara Burel (Francja) 6:2, 6:3
Warwara Graczewa - Astra Sharma (Australia) 4:6, 6:4, 7:5
Marie Bouzkova (Czechy) - Anastazja Gasanowa (LL) 6:2, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 31) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 6:3, 6:1
Cori Gauff (USA, 18) - Rebecca Marino (Kanada, Q) 7:5, 6:0
Alison van Uytvanck (Belgia) - Ann Li (USA) 3:6, 2:3 i krecz
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Cristina Bucsa (Hiszpania, Q) 6:3, 1:6, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 10) 2:6, 6:3, 6:4
Olga Danilović (Serbia, Q) - Dalma Galfi (Węgry) 3:6, 7:6(4), 6:2
Jil Teichmann (Szwajcaria, 23) - Bernarda Pera (USA) 6:2, 6:1
Sorana Cirstea (Rumunia, 26) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:3, 6:3
Sloane Stephens (USA) - Jule Niemeier (Niemcy, Q) 5:7, 6:4, 6:2
Camila Osorio (Kolumbia) - Harmony Tan (Francja, WC) 6:4, 6:3

Czytaj także:
Jest drabinka Rolanda Garrosa. Kto na drodze Igi Świątek?
Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak poznali drabinkę Rolanda Garrosa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek zajrzała do pucharu, a tam... Musisz obejrzeć to nagranie
Czy Iga Świątek osiągnie finał?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×