Podziw w Paryżu. Piękny return Świątek

Iga Świątek rządziła na korcie w pierwszym secie wygranego półfinału Rolanda Garrosa. Grała w nim efektownie i tak też zamknęła partię.

Podziw w Paryżu Piękny return Świątek Materiały prasowe / Podziw w Paryżu. Piękny return Świątek
Reprezentantka Polski mierzyła się w czwartek z Darią Kasatkiną. Była faworytką tego spotkania i wywiązała się znakomicie z roli. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, atuty Igi Świątek były nie do powstrzymania dla przeciwniczki.

Polka wygrała w półfinale Rolanda Garrosa 6:2, 6:1. Ten wynik nie pozostawia żadnych wątpliwości, która tenisistka zasłużyła na grę o trofeum. Iga Świątek odniosła 34. zwycięstwo z rzędu i wyrównała rekord tego wieku, który ustanowiła Serena Williams.

Już w pierwszym secie Polka rozgrzała publiczność kilkoma efektownymi akcjami. Odbierała ona stopniowo ochotę do walki Darii Kasatkinie.

Świątek zakończyła pierwszego seta pięknym returnem po przekątnej. Kiedy zobaczyła, że Kasatkinie pozostało drugie podanie, postanowiła odważnie wejść w kort i zaryzykować. Piłka tradycyjnie "posłuchała" Polki i wylądowała w pobliżu linii bocznej boiska. Warto to zobaczyć raz jeszcze.

Czy Iga Świątek będzie najlepsza w turnieju Roland Garros?