W środę siedem polskich akcentów. W akcji Hurkacz, Linette i Majchrzak

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

W środę polskich kibiców tenisa czeka mnóstwo emocji. W ramach rozgrywanych na trawie turniejów głównych cyklów ATP i WTA w Stuttgarcie, Den Bosch oraz w Nottingham odbędzie się aż siedem meczów z udziałem reprezentantów naszego kraju.

Magda Linette w drabince turnieju WTA 250 w Nottingham jest rozstawiona z numerem ósmym. W II rundzie poznanianka zmierzy się z Czeszką Terezą Martincovą. Mecz odbędzie się na korcie nr 1. Początek o godz. 12:00 czasu polskiego.

Linette i deblistki w Nottingham

Z kolei dwa "polskie" mecze I rundy debla będą mieć miejsce na korcie nr 2. O godz. 12:00 Katarzyna Kawa i partnerująca jej Aldila Sutjiadi z Indonezji zagrają z Brytyjkami Alicią Barnett i Olivią Nicholls.

Z kolei czwartym spotkaniem w kolejności od godz. 12:00 będzie starcie Magdaleny Fręch i wspomnianej Martincovej z amerykańsko-australijskim duetem Ingrid Neel / Astra Sharma.

Majchrzak i deblistki w Den Bosch

W Den Bosch trudne zadanie czeka Kamila Majchrzaka. Polak w II rundzie imprezy rangi ATP 250 zmierzy się z rozstawionym z numerem piątym Karenem Chaczanowem, z którym grał dotychczas dwa razy i poniósł dwie porażki. Mecz został zaplanowany na korcie nr 1 jako trzeci w kolejności od godz. 11:00.

Tymczasem na korcie nr 3 w Den Bosch wystąpią dwie polskie deblistki w meczach I rundy. O godz. 11:00 Katarzyna Piter w duecie z Kimberley Zimmermann z Belgii powalczą z Terezą Mihalikovą ze Słowacji i Belgijką Greet Minnen.

Z kolei Paula Kania-Choduń i Francuzka Elixane Lechemia zagrają z Anną Kalinską i Catherine McNally z USA. Będzie to piąte spotkanie w planie od godz. 11:00.

Hurkacz w Stuttgarcie

W Stuttgarcie w 1/4 finału debla natomiast wystąpi Hubert Hurkacz. Polak i partnerujący mu Mate Pavić z Chorwacji nie znają jeszcze swoich rywali. Zmierzą się ze Szwedem Andre Goranssonem i Benem McLachlanem z Japonii bądź z greckimi braćmi Stefanosem i Petrosem Tsitsipasami. To spotkanie zostało przerwane we wtorek z powodu opadów deszczu.

Mecz z udziałem Hurkacza odbędzie się jako w czwarty od godz. 11:00 na korcie nr 1. Tekstowa relacja na żywo na portalu WP SportoweFakty.

Pogoda znów namieszała. Jerzy Janowicz musi poczekać

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarka wzruszyła się przy przemówieniu Świątek. "Iga jest cudownym człowiekiem"

Źródło artykułu: